Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Podczas obrad LXXIII sesji w dniu 25 października 2006 roku

Rada realizowała następujący porządek:
1. Przyjęcie protokołów z obrad LXXI i LXXII sesji Rady Miejskiej Łomży.
2. Składanie interpelacji i zapytań.
3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta na 2006 rok.
4. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży”.
5. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2007 rok oraz zwolnień w tym podatku,
b) określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych na 2007 rok,
c) określenie wysokości stawek podatku od posiadania psów na 2007 rok,
d) podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę nr 466/LXXIII/06 z dnia 18 października 2006 roku w sprawie udzielenia przedsiębiorcom pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nowa inwestycją w formie zwolnień z podatku od nieruchomości.
6. Podjęcie uchwał:
a) zmieniającej uchwałę nr 247/XXXVII/04 Rady Miejskiej Łomży z dnia 29 września 2004 roku w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy,
b) zmieniającej uchwałę nr 206/XXI/04 Rady Miejskiej z dnia 26 maja 2004 roku w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze.
7. Podjecie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Łomży.
8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym uczniom i słuchaczom zamieszkałym na terenie miasta Łomży.
9. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę nr 404/LXIII/06 Rady Miejskiej Łomży z dnia 29 marca 2006 roku w sprawie finansowania zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych.
10. Przyjęcie stanowisk Komisji Rewizyjnej w sprawach skierowanych do Komisji przez Radę.
11. Odpowiedź na interpelacje i zapytania.
12. Zajęcie stanowiska w sprawie pism skierowanych do Rady.
13. Sprawy różne.


Ad. 1

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poprosił o uwagi do protokołów z obrad LXXI i LXXII sesji Rady Miejskiej.
Rada nie zgłosiła uwag do protokołu LXXI i przyjęła protokół 18 głosami za – jednogłośnie.
Radni nie zgłosili również uwag do protokołu z obrad LXXII sesji i przyjęli protokół 18 głosami za – jednogłośnie.


Ad. 2

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poprosił o składanie interpelacji i zapytań.

Pan Ryszard Matuszewski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej


W imieniu mieszkańców ul. Śniadeckiego 18, 20, 22, 24 poprosił o naprawienie chociaż prowizoryczne ul. Śniadeckiego – wlotu od ul. Przykoszarowej. Wie, że ta ulica jest w planie modernizacji na rok 2006, jednak pierwszy przetarg nie rozstrzygnął wykonawcy. Drugi trwa do 26 października i nikt nie wie, czy zostanie rozstrzygnięty. Jeżeli tak, to wykonawca będzie miał czas do 31 maja 2007 roku. Poprosił więc, aby w związku z tym, że zbliża się jesień i zima, a wjazd od ul. Przykoszarowej jest w złym stanie, można uszkodzić zawieszenie samochodu, o wykonanie tej części ulicy.

Pan Jan Kleczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

W imieniu mieszkańców ul. Marynarskiej poprosił o ujęcie tej inwestycji w planie na rok 2006. Stwierdził, że obecny stan tej ulicy zagraża bezpieczeństwu dzieci, które uczęszczają do SP nr 4.

Ad. 3

Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta

Przedstawiła wniosek Prezydenta w sprawie zmian w budżecie (w załączeniu).


Pani Edyta Śledziewska – Przewodnicząca Komisji Rodziny, Opieki Społecznej
i Zdrowia

Przedstawiła opinię Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia (w załączeniu).

Pan Dariusz Szymański – Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury

Przedstawił opinie Komisji Edukacji i Kultury (w załączeniu).

Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Przedstawiła opinię Komisji Finansów i Skarbu Miasta (w załączeniu). Dodała, że opinię w sprawie zmian w budżecie Komisja przyjęła ze świadomością, że ten samorząd pozostawia finanse miasta na przyszłą kadencję w dobrym stanie za co podziękowała Prezydentowi. Pani Skarbnik i Radnym.

Głosów w dyskusji nie zgłoszono.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 20 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 20 radnych.

Uchwała nr 472/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie zmian w budżecie miasta na 2006 rok (w załączeniu).


Następnie Rada udzieliła głosu Prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.


Pan Grzegorz Lewańczuk – Prezes MPWiK

Zaprosił na otwarcie stacji uzdatniania wody, które odbędzie się w dniu 7 listopada br.
Następnie podziękował Radzie i Prezydentowi za współpracę w mijającej kadencji. Uważa, że krytyka, którą radni często pod adresem przedsiębiorstwa zgłaszali spowodowała to, że zaczęto inaczej patrzeć na sprawy miasta, sprawy komunalne, potrzeby mieszkańców. Dzięki tej współpracy zwiększyła się jakość usług przedsiębiorstwa, natomiast częste dyskusje i uwagi spowodowały, że ceny na
usługi w mieście ustabilizowały się , a nawet zmniejszyły. Uważa, że jest to wspólny sukces i za to serdecznie podziękował.

Ad. 4

Pan Marcin Sroczyński – Z-ca Prezydenta Miasta

Przedstawił wniosek w sprawie zmiany „ Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta „ wraz z autopoprawką dot. zmiany podstawy prawnej (w załączeniu).

Pan Tomasz Gałązka – Przewodniczący Komisji Rozwoju i Zagospodarowania
Przestrzennego

Przedstawił opinię Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego (w załączeniu).

Następnie Rada udzieliła głosu Pani Chludzińskiej.

Pani Ewa Chludzińska

Przedstawiła na piśmie stanowisko odnośnie proponowanej zmiany w Studium (w załączeniu).

Pan Marcin Sroczyński – Z-ca Prezydenta Miasta

Odnosząc się do wypowiedzi Pani Chludzińskiej wyjaśniła, że wczoraj na posiedzeniu Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Pani Chludzińska przedstawiła swoje plany i zamierzenia i jak najbardziej wpisują się one w charakter tego terenu. Są to tereny zielone i jak najbardziej mogą być wykorzystane rolniczo. Podkreślił następnie, że to wszystko jest do rozstrzygnięcia dopiero na etapie planu zagospodarowania przestrzennego, a nie na etapie Studium, ponieważ Studium wskazuje kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta, nie wskazuje natomiast bardzo szczegółowych rozwiązań. Przypomniał, że w chwili obecnej jest już w przygotowaniu plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Prace zostały wstrzymane, ponieważ okazało się, że aby uruchomić cały teren pod zabudowę jednorodzinną konieczne było przeprowadzenie zmiany w studium. Jest to bardzo ładna, jeszcze nie zagospodarowana część Łomży. Zmiana studium umożliwi uchwalenie tego planu, a zaplanowane tereny zielone nie będą kłóciły się z działalnością.

Pan Jan Kleczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Zabierając głos stwierdził, że docenia i rozumie przesłanki ekofizjograficzne, które są zawarte w tym wniosku, docenia i rozumie również wnioski mieszkańców, którzy posiadają tam działki. Uważa, że wnioski mieszkańców są zasadne, bo jak podkreślają Państwo Cyndzas nikt, kto będzie tam posiadał działkę nie zostawi tam „pustyni”, ale działkę zasadzi roślinami, a więc teren zielony będzie. Warto więc, jego zdaniem, uwzględnić te przesłanki zawarte we wnioskach. Uważa również, że należałoby uwzględnić wniosek, pod którym podpisała się Pani Chludzińska.

Pan Marcin Sroczyński – Z-ca Prezydenta Miasta

Odpowiadając wyjaśnił, że nie zgadza się z głosem radnego Kleczyńskiego między innymi dlatego, że te tereny w dotychczas istniejącym studium są cały czas przeznaczone jako tereny zielone. Nie przyjmując zmian w studium ani ci państwo, ani pozostali właściciele działek nie mają możliwości jakiejkolwiek zabudowy na tym terenie oprócz użytkowania rolniczego. Jest to teren położony w mieście, a więc we właściwy sposób zagospodarowany. Nie można jednak zabudować całego terenu. Należy pamiętać, że obok jest cmentarz żydowski, stanowiący obiekt zabytkowy. Obok są żleby ziemne którędy zarówno spływa woda jak i przemieszczają się masy powietrza, a więc obok należy wybudować ciąg pieszy i rowerowy, jak również jakiś kawałek parku. Niestety nie da się uwzględnić wszystkich wniosków. Trzeba również uwzględnić te warunki, które wymuszają na nas wymogi cywilizacyjne. Należy zapewnić mieszkańcom miasta odpowiednie ciągi komunikacyjne w kierunku rzeki, aby w tej chwili każdy, kto chce, mógł dotrzeć nad rzekę z każdego miejsca w mieście bez utrudnień. Jak najbardziej jest wskazane, aby działki były zagospodarowywane w sposób zielony, bo to upiększa miasto. Skarpa jest pięknym miejscem i powinna być w odpowiedni sposób zagospodarowana, ale dopiero to plan zagospodarowania określi jak daleko te tereny zielone będą odsunięte od cmentarza. Zwrócił uwagę, że teren zielony zaznaczony jest linią przerywaną co oznacza, że w planie może on być modyfikowany, ale nie na etapie studium.

Pani Alicja Mieszkowska – ŁZPI

Zabierając głos wyjaśniła, że studium uchwalone wcześniej jest studium obowiązującym cały czas. Jest to jedyny akt prawny dotyczący całego terenu administracyjnego miasta. Zmiana, która została opracowana zgodnie z uchwałą z 2005 roku obejmuje określony zakres. Uchwała przekazana radnym obejmuje rysunki, zmiany studium i 3 plansze. 4 załącznikiem jest określenie sposobu rozpatrzenia uwag do projektu zmian studium, a 5 załącznikiem jest tekst jednolity studium, bo studium nie może być wyrywkowe. Dodała, że Rada w dniu dzisiejszym podejmuje uchwałę tylko w sprawie określonej zmiany studium.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 20 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 15 radnych, przy 1 głosie przeciw i 4 głosach wstrzymujących.

Uchwała nr 473/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie uchwalenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży” (w załączeniu).

Ad. 5 a

Pan Jerzy Brzeziński – Prezydent Miasta

Przedstawił wniosek w sprawie stawek podatku od nieruchomości (w załączeniu).

Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Przedstawiła opinię Komisji Finansów i Skarbu Miasta (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 18 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 14 radnych, przy 2 głosach przeciw i 2 głosach wstrzymujących.

Uchwała nr 474/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2007 rok oraz zwolnień w tym podatku (w załączeniu).

Ad. 5 b

Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta

Przedstawiła wniosek w sprawie stawek podatku od środków transportowych (w załączeniu).

Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Przedstawiła opinię Komisji Finansów i Skarbu Miasta (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 16 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 11 radnych, przy 2 głosach przeciw i 3 głosach wstrzymujących.

Uchwała nr 475/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych na 2007 rok (w załączeniu).

Ad. 5 c

Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta

Przedstawiła wniosek w sprawie stawek podatku od posiadania psów (w załączeniu).

Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Przedstawiła opinię Komisji Finansów i Skarbu Miasta (w załączeniu).

kaseta 172, str. B




Pan Jan Kleczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Zabierając głos w dyskusji poprosił o wyjaśnienie jaka jest ściągalność podatku od posiadania psów.

Pan Jerzy Brzeziński – Prezydent Miasta

Wyjaśnił, że do projektu budżetu przyjmuje się zawsze ok. 2 tysiące psów, a więc łatwo obliczyć jaka to jest kwota. Podkreślił, że społeczeństwo miasta jest bardzo zdyscyplinowane i jeżeli ktoś ma problem z opłaceniem podatku, występuje do niego z wnioskiem i podatek jest umarzany. Ściągalność podatku jest znacząca, a całość środków przeznaczona jest na utrzymanie schroniska dla bezpańskich psów.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Zamknął dyskusję i poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 20 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 18 radnych, przy braku głosów przeciw i 2 głosach wstrzymujących.

Uchwała nr 476/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie określenia wysokości stawek podatku od posiadania psów na 2007 rok (w załączeniu).

Ad. 5 d

Pani Jadwiga Kozłowska – Skarbnik Miasta

Przedstawiła wniosek w sprawie zmiany uchwały nr 466/LXXII/06 (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 18 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 18 radnych.

Uchwała nr 477/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

zmieniająca uchwałę nr 466/LXXII/06 w sprawie udzielenia przedsiębiorcom pomocy regionalnej na wspieranie nowych inwestycji lub tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją w formie zwolnień od podatku od nieruchomości (w załączeniu).

Ad. 6 a

Pani Janina Picewicz – Znosko – Dyrektor MOPS

Przedstawiła wniosek w sprawie zmiany uchwały nr 247/XXXVII/04 (w załączeniu).

Pani Edyta Śledziewska – Przewodnicząca Komisji Rodziny, Opieki Społecznej
i Zdrowia

Przedstawiła opinię Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 19 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 19 radnych.

Uchwała nr 478/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

zmieniająca uchwałę nr 247/XXXVII/04 Rady Miejskiej Łomży z dnia 29 września 2004 roku w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy (w załączeniu).

Ad. 6 b

Pani Janina Picewicz – Znosko – Dyrektor MOPS

Przedstawiła wniosek w sprawie zmiany uchwały nr 206/XXXI/04 (w załączeniu).

Pani Edyta Śledziewska – Przewodnicząca Komisji Rodziny, Opieki Społecznej
i Zdrowia

Przedstawiła opinię Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 19 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 19 radnych.

Uchwała nr 479/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

zmieniająca uchwałę nr 206/XXXI/04 Rady Miejskiej Łomży z dnia 26 maja 2004 roku w sprawie szczegółowych warunków przyznawania i odpłatnosci za usługi opiekuńcze ( w załączeniu ).

Ad. 7

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Przedstawił wniosek w sprawie wynagrodzenia Prezydenta (w załączeniu).


Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Przedstawiła opinię Komisji Finansów i Skarbu Miasta (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 19 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 17 radnych, przy braku głosów przeciw i 2 głosach wstrzymujących.

Uchwała nr 480/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie ustalenia wynagrodzenia Prezydenta Miasta Łomża (w załączeniu).

Ad. 8

Pan Wojciech Kowalik – Naczelnik WOKiS

Przedstawił wniosek w sprawie regulaminu uchwalania pomocy materialnej (w załączeniu).

Pan Dariusz Szymański – Przewodniczący Komisji Edukacji i Kultury

Przedstawił opinię Komisji Edukacji i Kultury (w załączeniu do protokołu).

W dyskusji głos zabrali:

Pan Jan Kleczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Poprosił o wyjaśnienie czy uczeń, który spełnia kryteria tej uchwały obligatoryjnie otrzymuje pomoc czy fakultatywnie.

Pan Wojciech Kowalik – Naczelnik WOKiS

Wyjaśnił, że dotychczas było tak, że takie stypendia otrzymają wszyscy, którzy się kwalifikują i wówczas takie stypendium jest niższe. Kwota zależy od posiadanych środków. Dodał, że jedynie przy stypendiach unijnych są większe obostrzenia. Tam wszyscy nie otrzymają. W tym przypadku starają się, aby otrzymali wszyscy chyba, że przekroczą poziom dochodów. W tym roku mają złożonych 1500 wniosków.

Więcej głosów w dyskusji nie zgłoszono.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 19 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 19 radnych.

Uchwała nr 481/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

zmieniająca uchwałę w sprawie udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów i słuchaczy zamieszkałym na terenie miasta Łomży (w załączeniu).

Ad. 9

Pani Małgorzata Bronowicz – Domańska – Naczelnik WPS

Przedstawiła wniosek w sprawie zmiany uchwały nr 404/LXIII/06 (w załączeniu).

Pani Edyta Śledziewska – Przewodnicząca Komisji Rodziny, Opieki Społecznej
i Zdrowia

Przedstawiła opinię Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poddał pod glosowanie projekt uchwały.
Na 22 radnych obecnych na sesji w głosowaniu udział wzięło 19 radnych. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 19 radnych.

Uchwała nr 482/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

zmieniająca uchwałę nr 404/LXIII/06 Rady Miejskiej Łomży z dnia 29 marca 2006 roku w sprawie finansowania zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych (w załączeniu).

Ad. 10

Pan Jan Kleczyński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Przedstawił stanowisko Komisji Rewizyjnej w sprawie skargi Pana Świderskiego, Państwa Choromańskich oraz mieszkańców ul. Marynarskiej (w załączeniu).

Głosów w dyskusji nie zgłoszono

Rada, stanowisko Komisji Rewizyjnej w sprawie wniosku Państwa Choromańskich, przyjęła 20 głosami za – jednogłośnie.

Następnie Rada w wyniku głosowania 19 głosami za – jednogłośnie przyjęła projekt uchwały w sprawie skargi Pana Eugeniusza Świderskiego.

Uchwała nr 483/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie skargi Pana Eugeniusza Świderskiego dotyczącej niewłaściwego postępowania przy przyznawania mu lokalu socjalnego (w załączeniu).

Rada w wyniku głosowania 17 głosami za, przy braku głosów przeciw i 2 głosach wstrzymujących przyjęła również zaproponowany przez Komisje Rewizyjną projekt uchwały w sprawie skargi mieszkańców ul. Marynarskiej.

Uchwała nr 484/LXXIII/06
Rady Miejskiej Łomży
z dnia 25 października 2006 roku

w sprawie skargi mieszkańców ul. Marynarskiej (w załączeniu).

Ad. 11

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Poprosił o odpowiedź na interpelacje i zapytania.



Pan Marcin Sroczyński – Z-ca Prezydenta Miasta

Odpowiadając na interpelację radnego Matuszewskiego stwierdził, że nawet jeżeli przetarg zostanie jutro rozstrzygnięty to i tak przeanalizują harmonogram wejścia na plac budowy i jeżeli okaże się to rozwleczone w czasie, przed zimą wjazd od ul. Przykoszarowej zostanie poprawiony.
Opowiadając radnemu Kleczyńskiemu wyjaśnił, że w chwili obecnej analizowana jest sprawa ul. Marynarskiej i po tej analizie prawdopodobnie zostanie to ujęte w planie na rok 2007, ale dopiero po analizie, ponieważ wówczas będzie można odpowiedzieć czy ta inwestycja jest możliwa do wykonania.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Przypomniał zapytanie dot. chodnika na ul. Wojska Polskiego. Dodał, że był tam i widział, że słup i tablica są docelowo.

Pan Marcin Sroczyński – Z-ca Prezydenta Miasta

Wyjaśnił, że i słup i tablica zostaną przeniesione.

Ad. 12

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Przedstawiając pisma skierowane do Rady poinformował, że radni otrzymali pismo od Naczelnika Urzędu Skarbowego, Wojewody oraz Przewodniczącego Rady dotyczące oświadczeń majątkowych. Poprosił o uwagi.

Uwag nie zgłoszono.

Poinformował następnie, że wpłynęła informacja o działalności klubów i stowarzyszeń sportowych, którą wszyscy otrzymali.


kaseta 173, str. A
Ad. 13

Pan Jerzy Brzeziński – Prezydent Miasta

Przedstawił osiągnięcia Prezydenta i Rady Miejskiej w minionej kadencji (w załączeniu).
Następnie podziękował za współpracę i wręczył radnym oraz Przewodniczącym Zarządów Osiedli list gratulacyjny (w załączeniu).

Pani Alicja Konopka – Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta

Podziękowała Prezydentowi za współpracę zwracając uwagę, że jako Przewodnicząca Komisji Finansów i Skarbu Miasta często spierała się z Prezydentem, ale w różnych sprawach zawsze potrafili wypracować wspólne wnioski.
Pan Zbigniew Lipski – radny

Zabierając głos stwierdził, że z uwagą wysłuchał wystąpienia Prezydenta, który w krótkim zarysie przedstawił to, co zostało zrobione w mieście. Analizując to stwierdził, że był to tak krótki okres, a tyle zrobiono. Jest to zasługa Prezydenta, a zasługa Rady jest taka, że Rada zbyt wiele nie przeszkadzała. Kończąc, życzył Prezydentowi i jego zastępcom powodzenia w wyborach. Przeprosił wszystkich radnych, którzy czasami jego wypowiedzi odbierali kontrowersyjnie.

Pan Jerzy Brzeziński – radny

Podziękował jeszcze raz i przeprosił za nietakty. Podziękował również mediom.

Pan Maciej Głaz – Przewodniczący Rady Miejskiej

Złożył podziękowania wszystkim radnym, pracownikom Urzędu Miejskiego i wszystkich jednostek współpracujących z Radą, posłom, senatorom, radnym sejmiku, mediom ( wystąpienie w załączeniu). Podziękował również pracownikom Biura Rady Miejskiej.

W związku z wyczerpaniem porządku zamknął obrady LXXIII sesji Rady Miejskiej zamykające IV kadencję Rady.



Przewodniczący
Rady Miejskiej Łomży

Maciej Głaz

  • Data powstania: Data powstania: czwartek, 9 lis 2006 08:20
  • Data opublikowania: czwartek, 9 lis 2006 08:22
  • Data przejścia do archiwum: czwartek, 7 gru 2006 10:36
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej