Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Na 19 posiedzeniu w dniu 3 grudnia 2007 r.

Komisja realizowała następujący porządek:

1.     

Wypracowanie stanowiska w  sprawie projektu budżetu na 2008 rok /druk nr 225/.

2.      Sprawy różne.

 Przebieg posiedzenia:          

     Posiedzenie Komisji otworzył i obradom przewodniczył Pan
Piotr Grabani - Przewodniczący Komisji.
        

           Następnie Komisja 9 głosami za   jednogłośnie przyjęła porządek jak wyżej. 

Ad. 1                

     Przewodniczący  wprowadzając poprosił o uwagi do protokołów z posiedzeń odbytych 19 listopada i 28 listopada b.r.                

   Członkowie Komisji nie zgłosili uwag do protokołu nr 17/07 z posiedzenia Komisji w dniu 19 listopada i przyjęli go 8 glosami za, przy 1 wstrzymującym.          

         Członkowie Komisji nie zgłosili również uwag do protokołu  nr 18/07 z posiedzenia w dniu 28 listopada i przyjęli go 7 głosami za, przy 2 wstrzymujących. 

Ad. 2           

 Przewodniczący wprowadzając do tematu zwrócił uwagę, że przedmiotem dzisiejszego posiedzenia jest wypracowanie stanowiska  Komisji w sprawie projektu budżetu na 2008 rok. Dodarły do Komisji opinie merytorycznych Komisji w sprawie projektu budżetu. Wyraził zadowolenie i podziękowanie  Przewodniczącym Komisji, że wszystkie Komisje do 30 listopada  wypracowały swoje stanowisko w sprawie budżetu. Jest to budujące, bo Komisja Finansów może rozpocząć swoją pracę. Opinie te zostały przekazane również Prezydentowi, by miał czas na ustosunkowanie się do nich i w dniu dzisiejszym przedstawił swoje stanowisko do tych wniosków. Dodał, że sesja w sprawie pierwszego czytania i przyjęcia budżetu została zaplanowana na 19 grudnia 2007 r.  Komisja będzie mała więc czas, by jeszcze raz się spotkać. Poprosił następnie Prezydenta o przedstawienie projektu budżetu na 2008 rok.      

       Pan Jerzy Brzeziński – Prezydent Miasta przestawił informację na temat projektu budżetu na 2008 rok zgodnie z drukiem 225.           

  Odnosząc się następnie do wniosków zgłoszonych przez Komisje i radnego Brodziuka wyjaśnił, że  przyjmą jako priorytet realizację wysypiska śmieci pn. selektywna zbiórka odpadów komunalnych. Przypomniał, że złożony został wniosek o dofinansowanie, zostały podpisane porozumienia z innymi samorządami, jeżeli jednak środków miasto nie otrzyma będą to robić w zakresie samego miasta. Odnosząc się do wniosku Komisji Edukacji Kultury i Sportu dot. budowy boisk wielofunkcyjnych przy SP nr 5 i Domu Dziecka wyjaśnił, że w chwili obecnej jest już rozliczona inwestycja i oddane do użytku boisko przy SP nr 5. Dodał, że boisko to zostało wybudowane dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu.  Przy Domu Dziecka boisko jest przewidziane w 2009 roku. Zgodnie z przyjętą filozofią w 2008 roku planowana jest budowa boisk przy przedszkolach i szkołach podstawowych tj. przy  PP nr 4, PP nr 7, PP nr 2 i SP nr 10 i PG 3. W 2009 roku przewidywana jest realizacja boisk przy gimnazjach i szkołach średnich i jest tu również Dom Dziecka. Jest to robione kompleksami tj. szkoła podstawowa i gimnazjum.    

        Pan Jerzy Brodziuk zwrócił uwagę, że boiska nie ma również przy PG nr 1. Pani Edyta Śledziewska  zwróciła uwagę, że środki na poszczególne szkoły powinny być  dzielone w miarę równomiernie. Zauważyła, że PG nr 1 zostało niedawno kompleksowo wyremontowane i od razu planuje się wykonać boiska, gdzie w innych szkołach nie dość, że nie ma dobrych boisk, to są nieszczelne okna.       

     Pan Prezydent Jerzy Brzeziński kontynuując wypowiedź dodał, że będzie kontynuowana realizacja kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ul. Konstytucja 3 Maja. Dodał, że jeżeli uda się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu, to boisko przy Domu Dziecka będzie realizowane  w roku przyszłym, jeżeli nie, to zgodnie z planem w 2009. To samo z Z.Sz.E i Z.Sz.M. Wyjaśnił, że przy SP nr 9 bieżnia nie będzie 8 torowa, ale 6 torowa.         

    Odnosząc się do wniosków Komisji Gospodarki Komunalnej zwrócił uwagę, że ulice wymienione w tym wniosku są ujęte w projekcie budżetu na str. 160.  Jeżeli chodzi o pkt. 2 dot. zakończenia budowy chodnika przy ul. Włókienniczej i Bawełnianej, to będzie to robione z bieżącego utrzymania ulic. Odnosząc się do pkt. 3 dot. ul. Żabiej wyjaśnił, że w chwili obecnej został rozpoczęty proces scalenia. Odnosząc się do zapisów pkt. 4 wyjaśnił, że realizacja tych małych uliczek jest kapitałochłonna i kosztowne. Jako przykład podał ul. Cichą, która jest krótką ulicą  ze spadem w kierunku rzeczki Łomżyczka. Trzeba budować tam  separator. Zastanawiają się nad innym rozwiązaniem. Odnosząc się do pkt. 5 wyjaśnił, że mówił o tym na początku. Inwestycja ta w ramach autopoprawki zostanie wprowadzona do budżetu po to, by realizować ją w roku 2008 i zakończyć. Odnosząc się do pkt. 6 wyjaśnił, że w budżecie jest ogólna kwota na wykupy bez określania zadań. Odnosząc się do zapisu  pkt-u 7 wyjaśnił, że na chwilę obecną nie wie o co chodzi w tej ulicy, czy to przebudowa całej ulicy, czy wymiana nawierzchni. Odnosząc się do pkt. 8 wyjaśnił, że wniosek jest zasadny, umknął uwadze. Odnośnie pkt. 9 dot. opracowania dokumentacji technicznej ul. Podleśnej i Piaski wyjaśnił, że  w Sądzie Okręgowym w Łomży sprawa jest sprawa o ustalenie właściciela  ulicy Pisaki i Podleśnej i ma nadzieję, że Sąd przyzna rację Miastu  Łomża. Wówczas będą starali się tą  inwestycję realizować. Realizacja tej ulicy będzie bardzo kosztowna.         

     Pan Jerzy Brodziuk odnosząc się do wniosku 10 wyjaśnił, że wniosek ten jest przyszłościowy i raczej na chwilę obecną w kwestii projektowania.         

    Pan Prezydent Jerzy Brzeziński odnosząc się do tego wniosku wyjaśnił, że w przypadku Broniewskiego, jak i pozostałych tych małych ulic będą starali się  realizować zgodnie z WPI. Dodał, że w tych wnioskach Komisji są ulice, których termin realizacji przypada w latach dalszych. Wyjaśnił, że tyle może powiedzieć na chwile obecną, będą starli się wszystkie wnioski szczegółowo przeanalizować i przedstawić stanowisko na piśmie. Jeszcze raz podkreślił, że jako priorytet w ramach autopoprawki zostanie wprowadzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych.        

     Pan Jarzy Brodziuk zabierając głos w dyskusji w kwestii selektywnej zbiórki odpadów zwrócił uwagę, że z FOŚ zmniejszono środki o 60 tys. zł na selektywną zbiórkę odpadów.      

      Pan Zbigniew Lipski zwrócił uwagę, że wniosek był, by przywrócić wysokość z roku bieżącego.       

      Pan Jerzy Brodziuk zwrócił uwagę, że Komisji chodzi o to, by przywrócić wysokość z roku bieżącego. Ponadto Komisja chce wiedzieć, gdzie są pieniądze na ten cel.       

     Pani Teresa Morawska  zabierając głos wyjaśniła, że miasto nie zajmuje się zbiórką selektywną, tym zajmują się przedsiębiorstwa, które zbierają odpady.         

    Pan Jerzy Brodziuk zauważył, że  gdy miasto nie będzie finansowało tego, to nie będzie to realizowane. Jest to temat, który wymaga przeanalizowania.           

 Pan Zbigniew Lipski zwrócił uwagę, że MPGKiM poprzez prowadzone działania odnośnie zbiórki odpadów komunalnych wykonał dobrą pracę odnośnie selektywnej zbiórki odpadów i w chwili obecnej  na terenie miasta stoją oznaczone pojemniki odbierane sukcesywnie i jeżeli  w budżecie na ten cel środków nie będzie powstaje problem. Ludzie już nauczyli się do segregacji odpadów, przyzwyczaili się i odstąpienie od tego jest szkodliwym działaniem. Póki przygotują się inni, ponadto planowane są podwyżki za wywóz nieczystości i o tym mieszkańcy wiedzą, nie są jednak przygotowani do tego, iż nie będzie prowadzona selektywna zbiórka i odbiór odpadów przez MPGKiM.      

       Pani Teresa Morawska dodała, że miasto   wydaje zezwolenia, opracowuje wszystkie dokumenty, ustala maksymalne ceny, ale nie finansuje samej selektywnej zbiórki odpadów.  Te przepisy obowiązują od roku ubiegłego. Tych środków jest tyle ile jest i więcej nie będzie.         

   Pan Piotr Grabani zabierając głos w dyskusji zwrócił uwagę, że te plany środków na rok 2008 Rada zatwierdziła.    

         Pani Teresa Morawska wyjaśniła, że selektywna zbiórka odpadów przez stosowne firmy będzie prowadzona. 

            Pan Zbigniew Lipski zabierając głos zwrócił uwagę,  aby zbiórka była prowadzona należy za nią zapłacić. W związku z tym, iż nie spodziewano się tego trzeba będzie zrobić podwyżkę.     

        Pan Tadeusz Zaremba zabierając głos w dyskusji zwrócił się do Prezydenta z zapytaniem dotyczącym Szkoły Drzewnej. Uważa, że bez względu na toczącą się dyskusję należy zdefiniować, jaki jest dalszy los tej szkoły. Jakiekolwiek to będą działania  zawsze należy mieć w perspektywie wizję, co dalej z tą szkołą. Uważa, że w budżecie na rok przyszły należy zabezpieczyć element finansowania docelowego rozwiązania problemu Szkoły Drzewnej.     

        Pan Prezydent Jerzy Brzeziński wyjaśnił, że  posiada wstępne przyrzeczenie Marszałka Województwa Podlaskiego że przekaże miastu Zespół Szkół Medycznych.  Boleje nad tym, że Szkoła Drzewna  musi zostać przeniesiona, ale budynek, który zajmuje nie spełnia żadnych  warunków by być szkołą.  Jest to tylko namiastka szkoły.  Dlatego też ma nadzieję, że ten pomysł zostanie zrealizowany. Ponadto w najbliższym czasie udaje się do Pani Minister Edukacji, czy podtrzymuje decyzję poprzedników dotyczące OKI.  Podkreślił, że wszelkie działania, jakie podejmując w sprawie Szkoły Drzewnej mają na celu dobro dzieci i młodzieży.   

          Pan Tadeusz Zaremba jeszcze raz podkreślił, że po wszelkich toczących się rozmowach to środowisko już inaczej patrzy na ten problem. W dniu jutrzejszym o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie na ul. Sikorskiego. Być może rozmowa będzie bezprzedmiotowa, ale jest to element pozytywny, że nie zamykają się, ale starają się szukać optymalnego rozwiązania.   Chodzi o to, by widzieć w najbliższym czasie problem szkolnictwa tego typu i by mogło ono widzieć  swoją stabilność  bazową i rozwijać się od strony kadrowej.    

        Pan Prezydent Jerzy Brzeziński zabierając głos stwierdził, że ma nadzieję, iż decyzja przez Marszałka zostanie podjęta szybko. Kontynuując wypowiedź odniósł się do wniosku Komisji Bezpieczeństwa stwierdzając, że  nic nie stoi na przeszkodzie, by go przyjąć. Dodał, że wszystkie te drobne kwestie zgłaszane przez komisje będą analizowane.            Pani Alicja Bandzul zabierając głos zwróciła uwagę, że  Komisja Rodziny Opieki Społecznej i Zdrowia przyjęła wyjaśnienia Prezydenta Choińskiego, że boiska szkolne i sale gimnastyczne w czasie ferii będą udostępniane w ramach środków posiadanych przez te szkoły.      

       Pan  Prezydent Jerzy Brzeziński wyjaśnił, że  mają na uwadze wszystkie te wnioski.      

        Pan Jan Bajno zwrócił uwagę na ul. Cichą. Uważa, że dobrze by było rozważyć, czy jej nie zrealizować.     

        Pan Prezydent Brzeziński wyjaśnił, że tą kwestię już wyjaśniał.      

       Pani Alicja Bandzul zabierając głos w kwestii ulicy Podleśnej i Piaski poprosiła Prezydenta Brzezińskiego o potwierdzenie, że ta sprawa zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku w Sądzie.Pan Prezydent Brzeziński wyjaśnił, że w tym roku być może jeszcze nie, ale na początku następnego z pewnością tak. Pani Alicja Bandzul kontynuując  prosi o wyjaśnienie, czy być może w 2008 roku udałoby się tą inwestycje umieścić w budżecie w zakresie wykonania projektu. Dodała, że mieszka tam dużo osób, część jest skłonna przekazać grunty pod drogę.  Pan Prezydent Brzeziński zwrócił uwagę, że ulica ta jest dużą ulicą, następnie przytoczył zapis z WPI, gdzie jest mowa o realizacji ulicy Podleśnej i Piaski i zgodnie z WPI jest to 2010 rok. Dodał, że jeżeli zostanie określona przez Sąd  własność ulicy, wówczas zostanie zlecone opracowanie dokumentacji.Pan Jerzy Brodziuk zabierając głos w dyskusji zgłosił wniosek dotyczący  ulicy Wiosennej i umieszczenie jej w budżecie. Następnie zwrócił uwagę, że na sesji w imieniu Klubu złożył wniosek  dotyczący stworzenia specjalnego programu obejmującego budowę małych ulic, które stanowią problem dla mieszkających tam ludzi, dając równocześnie szansę realizacji małym miejskim przedsiębiorstwom. Pan Prezydent Jerzy Brzeziński stwierdził, że wniosek jest zasadny. Podejrzewa, że są to krótkie ulice, ale bardzo  kosztowne. Jego zdaniem koszt realizacji tych ulic, ok. 20, wyniósłby 3 mln. zł. Trzeba by było więc rozłożyć to w czasie po 3-4 uliczki. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy na te uliczki jest dokumentacja, jeżeli nie, to należałoby wykonać przygotowanie ulic.Pan Tadeusz Zaremba zabierając głos w dyskusji zwrócił uwagę, że przyjęto zasadę, iż jeżeli coś się robi, to należy to wykonać od podstaw do końca. Jego zdaniem poza jednym problemem tzn. kanalizacja deszczowa, należy zastanowić się, czy nie przyjąć zasadę tymczasowego rozwiązania, do momentu gdy będą środki. Następnie zwrócił się do Prezydenta z zapytaniem dotyczącym ul. Wiosenna. Pyta, czy będzie to przedłużenie Zawadzkie, czy też będzie się robiło większe przedsięwzięcia z ul. Wiosenną. Pan Prezydent Brzeziński odpowiadając wyjaśnił, że jego marzeniem było, by ulicy Zawadzkie dołożyć drugi pas i przebić do Szosy do Mężenina.  Przypomniał, że problem ul. Wiosennej zgłaszał na jednej z sesji Przewodniczący Zarządu Osiedla Pan Witold Chludziński. Jest to bardzo krótki odcinek, po którym idą dzieci do SP nr 10. Ułożone są tam płyty. Jest to problem, który widzą i o którym pamiętają. Pan Jan Chojnowski zabierając głos w dyskusji poddał pod rozwagę, czy nie zwiększyć ilość ulic na Łomżycy wykonywanych w ciągu roku. Być może zamiast 2-3 wykonywać 5-6, wówczas efekt będzie widoczny. Pan Prezydent Brzeziński zabierając głos wyjaśnił, że planując budżet robiono tak, by żaden okręg wyborczy nie został pokrzywdzony, następnie przytoczył zapisy z projektu budżetu. Dodał, że najbardziej pokrzywdzone jest chyba Stare Miasto. Jest ujęta ulica Długa. Pan Janusz Nowakowski zabierając głos  stwierdził, że jego zdaniem projekt budżetu na 2008 rok jest dobrze skonstruowany, załatwia najważniejsze, uznane za najważniejsze w roku ubiegłym  sprawy.  Chodziło o to, by jak najwięcej ściągnąć środków z zewnątrz. Cały ten rok poświęcony był na przygotowanie pod inwestycje, które dadzą możliwość pozyskania środków z zewnątrz. Jest to dobrze przygotowane.             Pan Prezydent Brzeziński  wyjaśnił, że  w chwili obecnej niepokoi go to, iż ponownie jest weryfikacja tych wszystkich wniosków. Już jest rok do tyłu, obawia się, by jeszcze rok nie został zmarnowany. Pan Janusz Nowakowski kontynuując wypowiedź  stwierdził, że w chwili obecnej rodzi się pytanie, na ile radni będą elastyczni i czy potrafią się dostosować do tych, które będą prowadzone. Wiele wniosków jest przygotowanych w oparciu o zasady w ZPORR. Poszły projekty pod fundusze strukturalne 2007-2013 ale należy zdawać sobie sprawę, że  wiele programów jest na zasadzie projektów, jest nie zatwierdzonych. Jako przykład podał projekt dotyczący systemu transportowego. Dotyczy to wiele wniosków, ponieważ zmieniają się podejścia, zapisy itp. Dobrze, że jest ogłoszony harmonogram  konkurów, aż do maja, można więc zobaczyć i dobrze się przygotować. Jego zdaniem pod tym kontem budżet jest w miarę dobrze przygotowany. Odnosząc się do wniosku dotyczącego małych uliczek, co jego zdaniem będzie kosztowało nie 3 mln. jak twierdzi Prezydent, ale 10 mln. zł  i mając świadomość, że zadłużenie miasta wynosi 3%, 15%,  nie jest to problemem jeżeli chodzi o moce kredytowe miasta. Jego zdaniem  gdyby Rada do tego tematu podeszła poważnie, to można by było spowodować, by przez te 3 lata wykonać co najmniej połowę tych  uliczek. Jego zdaniem te 10 mln. zł w ciągu 3 lat, co spowodowałoby, że mieszkańcy nie będą chodzili po błocie, nie stanowi wielkiego wydatku. Jeżeli jeszcze by dało to zatrudnienie  dla małych firm, to jest to również ważny element. W takim przypadku wystarczy zrobić  na te 3 lata   hierarchię zadań. Każdy by wiedział, kiedy jego ulica będzie realizowana i byłby zainteresowany, by te wcześniejsze były wykonywane w terminie. Zwrócił uwagę, że dyskusja na komisjach  przebiega w innym kierunku, niż  mówią o tym zapisy WPI.  Wiele jest propozycji, które  zapisane są do dalszej realizacji. Prezydent też opracowuje projekt budżetu kierując się innymi zasadami. Okazuje się, że WPI jest po to, by udowodnić, w przypadku wniosku do Unii że dany wniosek jest w WPI. Gdyby przygotować taki mały program dotyczący tych ulic, wówczas i pracownicy urzędu mieliby prościej, ponieważ nikt nie rzucałby haseł. Pan Prezydent Brzeziński odnosząc się do wypowiedzi Pana Nowakowskiego stwierdził, że taka kwota wyszła mu po analizie tych 15 uliczek. Jaka faktycznie jest skala potrzeb pokaże analiza. Dodał, że w tym roku zaplanowane jest 800 tys, zł na przygotowanie inwestycji. Jego zdaniem nie będzie to tak wielka kwota. Wyjaśnił, że obecnie stosują taka filozofię, że przetargi są przygotowywane na kompleks ulic. Zwrócił uwagę, że były problemy z przetargiem na ul. Kraska, w przypadku ul. Konrada Wallenroda i Pana Tadeusza  rozstrzygnięta w 6 przetargu. Pan Janusz Nowakowski wyjaśnił, że to rozwiązanie jest słuszne. Pan  Prezydent Brzeziński zabierając głos stwierdził, że propozycja radnego Nowakowskiego jest zasadna. Przeanalizują wszystko.   

         Pan Przewodniczący zabierając głos poprosił o wyjaśnienie w jakim terminie uda się Prezydentowi spotkać z Marszałkiem i Ministrem Edukacji.        

    Pan Prezydent Brzeziński wyjaśnił, że do 10 grudnia b.r.Przewodniczący zaproponował więc, by  w związku z tym, iż Komisja i tak musi jeszcze raz się spotkać, by zaopiniować zmiany do budżetu na 2007 rok, dać jeszcze czas Prezydentowi na przygotowanie autopoprawki, przeanalizowanie selektywnej zbiórki odpadów, sprawa Szkoły Drzewnej w kontekście rozmowy z Panią Minister i decyzji Marszałka, sprawa decyzji odnośnie małych uliczek i pogłębienia deficytu budżetowego w tym kontekście. Proponuje, by Komisja stanowisko w sprawie projektu budżetu na 2008 rok przyjęła na posiedzeniu w dniu17 grudnia b.r.      

      Pan Prezydent Brzeziński zabierając głos przedstawił  wnioski o dofinansowanie, jakie wpłynęły od instytucji.Jako pierwszy przedstawił wniosek z  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego o dofinansowanie zakupu trzech defibrylatorów w kwocie 120 tys. zł. Dodał, że będą starali się znaleźć środki na ten cel. Pani Alicja Bandzul zabierając  głos wyjaśniła, że pismo to podczas obrad ostatniej sesji zostało przekazane Komisji Rodziny Opieki Społecznej i Zdrowia. W związku z tym przygotowała kilka pytań, które chce zadać Panu Dyrektorowi Pogotowia. Zwróciła uwagę, że jest to samodzielny publiczny zakład. Rozważała to i być może  należy nie trzy, ale jeden defibrylator zakupić. Stanowisko w tej sprawie zajmie Komisja. Zwróciła uwagę, że Zakład podlega Marszałkowi, spyta więc czy Zakład zwracał się kiedykolwiek do Marszałka. Zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo ważne dla mieszkańców miasta, ale temat ten zostanie przedyskutowany na Komisji.Pani Alicja Konopka zabierając głos zwróciła uwagę, że Rada to pismo przekazała również Komisji Finansów. Uważa więc, że Komisja finansów również powinna się tym zająć. Osobiście uważa, że należy  środki znaleźć. Wiadomo, że jest to jednostka podległa Marszałkowi, ale byłby to ładny gest ze strony miasta, tym bardziej, że nie przypomina sobie, żeby Pogotowie kiedykolwiek występowało z wnioskiem. Uważa, że nie są to zbyt duże pieniądze. Pan Przewodniczący zwrócił uwagę, że wniosek ten trafił do Prezydenta, który zastanowi się i przedstawi Komisji stanowisko.Pani Alicja Bandzul zabierając ponownie głos poinformowała, że zwróci się do Pana Dyrektora Pogotowia z zapytaniem, czy kiedykolwiek zwracał się do jakiegoś darczyńcy i kiedy ostatnio były kupowane defibrylatory.             Pan Prezydent Brzeziński kontynuując przedstawił wniosek  Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości o ujęcie w budżecie na 2008 rok dofinansowanie tej uczelni. Przypomniał następnie, że Uczelni został przekazany teren przy ul. Poznańskiej oraz  obiekt po Szkole Społecznej na ul. Rybaki. Od 2 lat obiekt ten stoi i niszczeje. Zwrócił się w tej sprawie z pismem do Rektora, wówczas odpowiedziano, że chcą tam zrobić akademik i proszą o środki na ten cel. Jego zdaniem jest to niepoważne traktowanie miasta, przez Uczelnię. Obiekt ten przydałby się miastu, np. na przeniesienie wydziału z ul. Polnej.        

    W dyskusji członkowie Komisji zwrócili uwagę, że PWSzIiP powinna podchodzić do współpracy z miastem bardziej partnersko.      

       Pan Prezydent  dodał, że Uczelnia zatrudnia dużo profesorów emerytów, co powiększa koszty utrzymania tej uczelni.  Nie ma więc środków na rozbudowę.      

       Kończąc dyskusję Przewodniczący zaproponował, by Komisja spotkała się 17 grudnia, wówczas Prezydent w formie autopoprawki wniesie poprawkę do budżetu oraz w formie stanowiska ustosunkuje się do wniosków poszczególnych Komisji. Uważa, że jest szansa doszacować ten budżet  obciążając go pewnym kredytem dla realizacji najważniejszych wniosków. 

 Ad. 3            

     W sprawach różnych  Komisja nie zgłosiła żadnych problemów. Na tym posiedzenie komisji zakończono. 

  • Data powstania: Data powstania: poniedziałek, 11 lut 2008 14:56
  • Data opublikowania: poniedziałek, 11 lut 2008 14:59
  • Data przejścia do archiwum: wtorek, 21 gru 2010 11:50
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej