Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności serwisu

Zobowiązujemy się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do poprzedniego serwisu internetowego Ministerstwa Cyfryzacji.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub włączeń wymienionych poniżej.

Na stronie internetowej PZON Łomża nie zamieszczono materiałów filmowych. W przypadku zamieszczenia filmów dodawane będą napisy dla osób Głuchych.

Oświadczenie/deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Łukasz Czech, adres poczty elektronicznej lukasz.czech@um.lomza.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepoełnosprawności ul. Wojska Polskiego 25 18-400 Łomża

Siedziba PZON znajduje się na parterze budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, usytuowanego szczytem do glównej ulicy miasta w pobliżu Dworca Autobusowego i przystanku komunikacji miejskiej. Przed budynkiem, na pobliskim parkingu znajduje się 1 miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej z dogodnym dostępem do siedziby PZON. Łagodny podjazd pozwala z łatwością dojechać do wejścia osobom poruszajacym się na wózkach inwalidzkich. 

We wszystkich pomieszczeniach zajmowanych przez Zespół brak jest schodów, progów, stopni, różnic wysokości podłóg. Drzwi zewnętrzne wejściowe są szklane, na których na mlecznym tle wygrawetrowane są godziny pracy PZON, natomiast na ścianie budynku wisi metalowy, czerwony szyld z białymi literami (nawzą PZON). Nad wejściem umieszczony jest daszek chroniący przed opadami. 

Punkt informacyjny, który znajduje się zaraz po wejściu do PZON wyposażony jest w pętlę indukcyjną.  Ponadto osoba słabo słysząca może skorzystać z tłumacza polskiego  języka migowego posługując się aplikacją MIGAM. Wniosek do pobrania na stronie www.lomza.pl - zakładka osoby niepełnosprawne. Tłumacz MIGAM on-line zapewnia możliwość swobodnego komunikowania się z osobami niesłyszącymi lub niedosłyszącymi dzięki komputerowi wyposażonemu w monitor i kamerę, w ten sposób tłumacz on-line w czasie rzeczywistym odczytuje "miganie"klienta zarejestrowane przez kamerę, przekazuje telefonicznie sprawę pracownikowi.

Drzwi zewnętrzne jak i drzwi wewnętrzne PZON mają minimalną szerokość 0,9 m i wysokość 2,0 m w świelte ościeżnicy.  Przez całą siedzibę prowadzi szeroki, prosty korytarz - hol z posadzką antypoślizgową, umożliwiający bezproblemowe poruszanie się na wózku inwalidzkim. 

Wewnętrzne drzwi do pomieszczeń posiadają czytelne oznaczenia, z zachowaniem odpowiedniego kontrastu kolorystycznego. Dodatkowo zapewniono stanowisko obsługujące klientów poruszających się na wózkach inwalidzkich. 

Zapewniono też właściwe oświetlenie pomieszczeń burowych, sanitariatów, ciągów komunikacyjnych tj. jasne, nieoślepiające, pozbawione odblasków światło. Znajdująca się we wszystkich pomieszczeniach klimtyzacja zapewnia komfort kilentom PZON.

Na wsprost wejścia usytuowana jest łazienka przystosowana  potrzeb do osób z niepełnosprawnością  toaletą o powierzchni manewrowej 1,5 m x 1,5 m, wyposażona w nisko umieszczoną miską sedesową, uchwytami przysedesowymi, uchwytami uchylnymi przy umywalce, przedłużoną wylewką i uchylną baterią. 

Wejścia do obiektu nie są wyposażone w głośniki ststemu Totupoint naprowadzające dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. 

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brailla. W sekrestariacie i w każdym innym miejscu nie można korzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa będzie dostępna w najbliższym czasie. Przewidywana dostępność w godzinach pracy Zespołu. Usługa będzie dostępna dla oóśb gluchych. Więcej informacji można znaleźć  na stronie poświęconej temu tematowi. 

 

  • Data powstania: Data powstania: środa, 24 mar 2021 10:43
  • Data opublikowania: środa, 24 mar 2021 10:49
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej