Przybornik
Logo BIP Herb

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

BIP Urzędu Miejskiego w Łomży

Protokół nr 4 z dnia 20 stycznia i 23 lutego 2015 r.

Komisja realizowała następujący porządek obrad:
  1. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży – druk nr 21, 21A, 21B
  2. Sprawy różne i wolne wnioski

Ad. 1

Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży – druk nr 21, 21A, 21B

 

Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty przedstawił drugą wersję wniosku Prezydenta Miasta w sprawie zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, zgodnie z drukiem nr 21B – w załączeniu do protokołu. Stwierdził, że przedmiotem dzisiejszych rozważań jest uchwała, której projekt wraz z wnioskiem Prezydenta Miasta Rada Miejska otrzymała. W przedmiotowej uchwale (druk nr 21B) w porównaniu z uchwałą, którą Rada wcześniej otrzymała (druk nr 21A) wprowadzone zostały pewne zmiany – po konsultacjach z zainteresowanymi środowiskami. Najbardziej istotne zmiany to zmiany w & 2 uchwały, które polegają na tym, że nie proponuje się przeniesienia każdego kierunku kształcenia zawodowego do trzech różnych szkół, ale wszystkie kierunki (technik technologii drewna, technik ochrony środowiska i technik geodeta) do Technikum nr 5 w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Zmiana ta jest wynikiem spotkań z rodzicami, uczniami, jak i nauczycielami zainteresowanej szkoły. Wolą uczniów likwidowanej szkoły jest nie rozdzielanie ich do trzech różnych szkół, a przeniesienie wszystkich trzech klas do ZSzMiO nr 5.  Dyrektor ZSzMiO zdecydował się, że przy wykorzystaniu zasobów, które może dopożyczyć z CKPiU zmieści wszystkie trzy oddziały i wyraził zgodę na przyjęcie uczniów likwidowanej szkoły. Taka dobra informacja została przekazana Pani Dyrektor ZSzDiG, że w 100% zostały spełnione postulaty młodzieży. Został tylko do rozstrzygnięcia sam proces, z jakim samorząd będzie postępował przy likwidacji szkoły z zatrudnionymi tam pracownikami administracji, obsługi i nauczycielami. Dlatego odbyło się kolejne spotkanie, na którym dyskutowano w tej sprawie z radą pedagogiczną. Ostatnie spotkanie nie przyniosło jednoznacznego rozstrzygnięcia, nie wypracowano na nim gotowej koncepcji rozwiązania problemu, stąd obecność na dzisiejszym spotkaniu pracowników ZSzDiG, którzy poinformują komisję, jak sami widzą swoją sytuację i jak proponują ją rozstrzygnąć prosząc komisję o podjęcie decyzji.   Następnie przedstawił szczegółowo wniosek Prezydenta Miasta w powyższej sprawie.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że na jutrzejszej sesji zgłosi o zdjęcie z porządku obrad sesji punktu dot. podjęcia uchwały w sprawie zamiaru likwidacji ZSzDiG, w związku z czym wniosła o przerwanie obrad komisji na dwa tygodnie.

Przewodnicząca obrad radna Hanka Gałązka poddała pod głosowanie wniosek zgłoszony przez Panią Prezydent. Następnie zaproponowała aby kolejne spotkanie komisji w w/w temacie odbyło się dnia 10 lutego br. o godz. 16.00.

W wyniku głosowania Komisja 8 głosami za – jednogłośnie w/w wniosek przyjęła.

 

Na tym Przewodnicząca obrad przerwała posiedzenie komisji.

 

Po przerwie w dniu 23 lutego 2015 roku Przewodnicząca obrad wznowiła obrady Komisji rozpoczęte w dniu 20 stycznia br.

W posiedzeniu komisji uczestniczyły osoby zgodnie z załączoną listą obecności.

Przewodnicząca obrad powitała zebranych i po zapoznaniu się z listą obecności stwierdziła prawomocność obrad. Następnie zaproponowała następujący porządek obrad:

  1. Dokończenie dyskusji nad pkt. 1 „Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży” – druk nr 21, 21A, 21B z posiedzenia komisji z dnia 20 stycznia 2015 roku
  2. Sprawy różne i wolne wnioski

 

Następnie stwierdziła, że po zakończeniu omawiania w/w porządku obrad ogłosi dziesięciominutową przerwę, po której otworzy kolejne, piąte posiedzenie komisji, w  czasie którego komisja zrealizuje tematy będące przedmiotem obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Komisja nie wniosła uwag do proponowanego przez Przewodniczącą porządku i w wyniku głosowania jednogłośnie – 10 głosami za przyjęła następujący porządek dzienny drugiej części posiedzenia Komisji:

  1. Dokończenie dyskusji nad pkt. 1 „Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży” – druk nr 21, 21A, 21B z posiedzenia komisji z dnia 20 stycznia 2015 roku
  2. Sprawy różne i wolne wnioski

 

Ad. 1

Dokończenie dyskusji nad pkt. 1 „Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży” – druk nr 21, 21A, 21B z posiedzenia komisji z dnia 20 stycznia 2015 roku

 

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że odstępuje od pomysłu zamiaru likwidacji ZSzDiG w tym roku. Ten rok zamierza poświęcić na wnikliwą diagnozę oświaty Łomży, biorąc pod uwagę uwarunkowania demograficzne, wszystkie uwarunkowania związane z wynikami kształcenia związane ze stworzeniem miejskiej bazy nauczycieli. W związku z tym temat na najbliższej sesji nie będzie rozpatrywany. Za rok do sprawy na pewno powróci. Dodała, że fakt, że temat został zdjęty z porządku sesji nie oznacza, że nie podtrzymuje argumentacji, która pojawiła się pod wnioskiem o zamiarze likwidacji ZSzDiG w Łomży. Merytoryczną argumentację, która towarzyszyła projektowi uchwały podtrzymuje.

Przewodnicząca obrad stwierdziła, że odłożenie tematu na rok pozwoli na rozmowy, konsultacje i wypracowanie najlepszego rozwiązania w trosce o młodzież i pracowników szkoły.

Pani Irena Zwornicka – Dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zabierając głos w dyskusji stwierdziła, że cieszy się, że sprawa szkoły którą kieruje została odłożona w czasie bo będzie czas na przyjrzenie się likwidacji. Następnie stwierdziła, że wiadomość o likwidacji szkoły „gruchnęła” i na teraz jeśli się tego nie wyjaśni, że szkoła nie jest na rok, to obawia się, że naboru do szkoły nie będzie. Martwią ją tytuły w mediach „drzewna zostaje na rok”. Kto z rodziców pośle dziecko do tej szkoły po tym co zostało powiedziane i teraz z zapowiedzią na rok? Poprosiła o pomoc i wsparcie, żeby potencjalni uczniowie szkoły nie mieli w pamięci, że to jest tylko na rok.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że rozumie intencje Dyrektor ZSzDiG. Stwierdziła, że wspólnie z komisją i Radą Pedagogiczną szkoły zastanowi się nad zaistniałą sytuacją. Poprosiła jednocześnie Panią Dyrektor, by nie stosowano wobec organu prowadzącego strategii, jaka od jakiegoś już czasu towarzyszy szkole. Przypomniała, że najpierw niepowodzenie szkoły drzewnej i jej przeniesienie wiązało się z tym, że nie ma ona dużej sali i nie można przeprowadzić matury, później, że jest gimnazjum i na pewno jest to czynnik, który bardzo szkodzi szkole. Dodała, że nie chce wchodzić dziś w dyskusję w tej sprawie, ale poprosiła o nie stosowanie takiej dialektyki, że to wszystko przez dzieci gimnazjalne, bo one są takie same jak dzieci z Zespołu Szkół Drzewnych. Ponadto stwierdziła, że nie odpowiada za tytuły prasowe. Odpowiada jedynie za przedkładane Radzie projekty uchwał, za to co przynależy do jej zakresu obowiązków .

Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty uzupełniając wypowiedź Pani Prezydent przypomniał nieco historii dot. szkoły z poprzednich lat. Stwierdził, że zarówno przed dwoma laty, jak i przed rokiem rozmawiano o tym, że szkoła otrzymuje kolejną szansę na to, żeby najlepszym z możliwych sposobów dokonała swój nabór przynajmniej na minimalnym poziomie. Ostatni nabór okazał się jednak bardzo niekorzystny dla szkoły. Ze strony organu prowadzącego jest to więc nic innego jak dopełnienie porozumień i sprzed dwóch lat i sprzed roku. Nie zgodził się również z wypowiedzią Pani Dyrektor Zwornickiej, że wieść o likwidacji szkoły „gruchnęła”, ponieważ likwidacja szkoły jest przekładana z roku na rok. Zaistniała sytuacja jest kontynuacją czegoś, co w porozumieniu z dyrekcją i radą pedagogiczną było robione od kilku lat.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta uzupełniając wypowiedź przypomniała, że trwały rozmowy z dyrekcją i radą pedagogiczną szkoły w sprawie przeniesienia szkoły najpierw na ul. Zieloną, potem prosili nauczyciele by był to Zespół Szkół Mechanicznych. Ponadto nauczyciele mówili, że dobrze by było żeby została utworzona miejska baza nauczycieli, żeby mieli czas na znalezienie nowych miejsc. Wniosek który złożyła został wycofany również z tego powodu, żeby dać sobie i szkole rok czasu. Dodała, że rodzice uczniów kończących szkołę również prosili o rok czasu, aby ich dzieci mogły skończyć edukację w tej szkole, w której ją rozpoczęli. Jeśli szkole uda się zrobić nabór – za czym miasto jako organ prowadzący się opowiada, to będzie to sukces i szkoły i miasta. Zapewniła, że jeśli szkoła będzie organizowała jakiekolwiek akcje, które będą miały na celu zwiększenie naboru, wszystkim im samorząd będzie sprzyjał. Osobiście odpowiada tylko za swoje działania i za pisma, które podpisuje. Poprosiła aby nie oczekiwano od niej aby kontrolowała media, ponieważ media w Polsce są niezależne i mają prawo publikowanym artykułom nadawać tytuły i komentować zdarzenia w taki sposób w jaki sobie życzą, w granicach obowiązującego prawa. Wracając do tematu szkoły zapewniła, że na pewno nie ma nic przeciwko rozwojowi i naborowi do szkoły nie ma, a wręcz przeciwnie. Dodała, że jest wielką zwolenniczką szkolnictwa zawodowego. Poprosiła jednak o nie zobowiązywanie organu prowadzącego do tego, co jest zadaniem dyrektora szkoły i szkoły. Prezydent Miasta jako organ prowadzący zna swoje kompetencje. To zadaniem szkoły jest promowanie szkoły. Zadaniem organu prowadzącego jest sprzyjanie i pomaganie we wszystkim co możliwe. Jeśli otrzyma na piśmie jakąś prośbę czy ofertę ze szkoły, zawsze będzie pomagała i sprzyjała tego typu działaniom, wraz z Wydziałem Oświaty.

Radny Waldemar Cieślik zwrócił się do Pani Prezydent z zapytaniem, czy przewiduje zmiany zasad naboru do szkół ponadgimnazjalnych. Uważa, że nad tym zagadnieniem należy się głęboko zastanowić i w nim poszukać przyczyny istniejącej sytuacji. Dodał, że każda szkoła w pierwszym naborze otrzymuje określoną ilość uczniów, potem jest przeprowadzany kolejny nabór i te placówki, które nie mają możliwości zaistnienia tracą dzieci, bo one przechodzą do innych szkół. Należy przeprowadzić jeden nabór i on powinien być decydujący. Następnie stwierdził, że należałoby się też zastanowić nad gimnazjami. Wprowadzona została rejonizacja, a okazuje się, że dla utrzymania oddziału bierze się wszystkich uczniów, oby był tylko nabór, nie koniecznie tylko z obwodu szkoły. Należy się postarać o sposób przydziału subwencji, by nie było jak obecnie, że pieniądze idą do szkoły za uczniem. Zaproponował podjęcie wszelkich działań, które w jakiś sposób mogłyby wpłynąć na rekrutację do gimnazjów i szkół średnich.

Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty odnosząc się do wypowiedzi radnego Waldemara Cieślika stwierdził, że nabór jest jeden. Jest on kwestią komisji rekrutacyjnej szkoły. Po zakończeniu pracy tej komisji dyrektor szkoły może zgodnie z przepisami o systemie oświaty przyjmować do szkoły na wolne miejsca uczniów, którzy spełniają kryteria naboru do danej szkoły. Są to prawa, które mają uczniowie i ich rodzice, jak też dyrektor szkoły. Tym, co się w naborze może etapizować jest korzystanie z zewnętrznego naboru, który jest pewnym narzędziem wspierającym organ prowadzący poszczególne szkoły. W czasie, kiedy elektroniczny nabór nie funkcjonował, jeden uczeń potrafił zablokować 3 i 4 miejsca jeśli miał dobre świadectwo, złożył podanie do kilku szkół, zablokował te miejsca, bo ostatecznie wybrał tylko jedną szkołę. Po wprowadzeniu elektronicznego naboru tylko jedno miejsce może być uczniowi efektywnie przyznane w danej chwili, kiedy na spotkaniu z dyrektorami wszystkich szkół rozstrzygana jest ilość uczniów, kiedy zamykany jest etap elektroniczny. Wcale nie oznacza to jednak, że pierwszy etap naboru został zamknięty. Dalej rada pedagogiczna i komisja rekrutacyjna z dyrektorem mają ciągle prawo do przyjmowania uczniów do szkoły. Jest to ustawowe prawo. Z punktu widzenia organu prowadzącego nie istnieje możliwość zmiany zasad naboru do szkół. To prawo słusznie należne rodzicom i uczniom musi funkcjonować.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że rodzice mają prawo wybierać miejsce, w którym ich dzieci będą kontynuowały naukę. Centralne sterowanie się skończyło. Teraz obywatel ma prawo, rodzic również wybrać to miejsce, które uważa za najlepsze dla swojego dziecka.

Radna Alicja Konopka zabierając głos w tym temacie stwierdziła, że Uważa, że Pani Prezydent podjęła bardzo dobrą decyzję wycofując z sesji temat zamiaru likwidacji ZSzDiG. Dodała, że zamiar likwidacji pojawia się od kilku lat, natomiast Pani Prezydent dopiero rozpoczyna piastować swój urząd i dopiero będzie analizować sprawy łomżyńskiej oświaty. Ten rok będzie naprawdę potrzebny żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja oświat w Łomży. Być może okaże się, że ta szkoła nie jest jeszcze stracona, może wejdą nowe kierunki, może rozwiną się te, które już w niej funkcjonują? Obecnie zmienia się sytuacja na rynku. Teraz potrzebni są fachowcy, ludzie z wyuczonym zawodem, a nie po liceum ogólnokształcącym. Kończąc wypowiedź raz jeszcze podkreśliła, że decyzja pani Prezydent jest bardzo słuszna, bo jak wszystko – wymaga czasu.

Radny Tadeusz Zaremba poparł wypowiedź radnej Alicji Konopka. Również jest zdania, że decyzja o zawieszeniu procesu zamiaru likwidacji jest słuszna. Dodał, że rozumie problem ZSzDiG /fama, która się niesie/. Nie do końca zgodził się z wypowiedzią radnego Waldemara Cieślika, ale uważa, że problem wynika z limitów naboru. Zwrócił się do Pani Prezydent z prośbą, by w przyszłości jednak bardziej uwzględniana była demografia, albo poinformować wszystkich, że jest w mieście wolny rynek usług edukacyjnych i ludzie wybiorą szkoły jakie chcą. Sprawdziłby co się stanie w tych szkołach po pierwszym półroczu i przyjrzał się jak w poszczególnych szkołach wszystko funkcjonuje. Ponadto stwierdził, że pojawił się problem ogromnej skali szkolnictwa niepublicznego, które przejęło ogromną ilość uczniów, którzy mogliby uczyć się w szkołach podległych miastu. To jest kwestia synchronizacji działań. Ten rok będzie trudny żeby cokolwiek istotnego zrobić, ale w latach kolejnych problem należy przeanalizować i niezbyt skwapliwie pozwalać na rozszerzanie limitów naboru w tych szkołach, które nie osiągnęły pierwszego naboru. Kończąc wypowiedź stwierdził, że bardzo dobrym pomysłem jest utworzenie miejskiej bazy nauczycieli.

Pani Irena Zwornicka – Dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży podziękowała radnemu Tadeuszowi Zaremba za wypowiedź. Dodała, że to o czym radny powiedział, tj. o możliwości przyjmowania uczniów do innych gimnazjów, spoza obwodu, wprost odbija się na naborze do gimnazjum, którym kieruje. Następnie zwracając się do Pani Prezydent stwierdziła, że w pierwszej swojej wypowiedzi nie chciała wyartykułować żądania. Przytoczyła tylko tytuł, który był cytatem z wypowiedzi. Chciała tylko prosić o to, żeby mówić o tym, że ten czas ma być czasem poświęconym na przyglądanie się edukacji w ogóle, a nie podkreślaniem tego, że wobec szkoły drzewnej zarzuty, jakie zostały postawione, są utrzymywane, w związku z czym jest obawa ewentualnych kandydatów szkoły drzewnej, że jeśli zdecydują, to tylko na rok.

Następnie głos zabrał przedstawiciel rodziców uczniów ZSzDiG. Zwrócił się do pani Prezydent z zapytaniem czy jest szansa, żeby jego syn zdał maturę za dwa lata w tej szkole, czy nie. Dodał, że jest to dla niego bardzo ważne, bo ma jeszcze możliwość przenieść dziecko do szkoły do innego miasta jeśli okaże się, że w tej szkole jego syn matury nie będzie zdawał.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że ten rok to czas na analizy i podjęcie decyzji co dalej z ZSzDiG.

Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty wyjaśnił, że po odejściu aktualnie kończących szkołę uczniów nastąpi prawdopodobnie „wygaszenie szkoły”.

Radny Tadeusz Zaremba stwierdził, że nie można powiedzieć uczniowi II klasy szkoły drzewnej nie można powiedzieć, ze za rok czy dwa lata ma sobie szukać szkoły. Dodał, że założenie było takie, że jeśli nawet ZSzDiG zostanie zlikwidowany, to i tak klasa ta będzie kontynuowana. Jedyny problem był w którym budynku. Nie ulega wątpliwości fakt, że uczniowie którzy w ZSzDiG rozpoczęli naukę, zakończą ją bez względu na jej likwidację, czy przeniesienie do innej szkoły.

Przedstawiciel rodziców ponownie zabierając głos stwierdził, że gdyby wiedział, że taka będzie sytuacja, wysłałby syna do szkoły w Lesku czy Białowieży, a nie do Łomży.

Pani Irena Zwornicka – Dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży zwróciła się z zapytaniem, czy ma szansę na utworzenie nowego kierunku „odnawialne źródła energii”.

Pan Andrzej Piechociński – Naczelnik Wydziału Oświaty stwierdził, że nie. Wyjaśnił, że szkoła nie jest przygotowana pod względem kadry i warunków materialnych do nowego kierunku. W tej chwili do tego kierunku jest przygotowany Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących. Szkoła ta ma pracownie i inżyniera po ukończonym już tym kierunku kształcenia.

Pani Agnieszka Muzyk – Zastępca Prezydenta Miasta stwierdziła, że w ZSzDiG funkcjonują trzy zawodowe kierunki kształcenia. Dobrze byłoby więc skoncentrować się na istniejących kierunkach, które w świetle planów budowy obwodnicy mają ogromne szanse rozwoju. W zakresie tych kierunków szkoła ma zasoby i na ich promocji i rozwoju powinna się skoncentrować, a nie szukać nowych pomysłów. Warto eksploatować to co nie zostało jeszcze wyeksploatowane. Pracownie geodezyjne tak naprawdę jeszcze nie pokazały swojej mocy, kierunek drzewiarz też tak naprawdę „leży”. Tym co szkoła ma już powinna się zająć, dobrze wypromować.

Więcej uwag i zapytań w tym temacie nie zgłoszono.

 

Ad. 2

Sprawy różne i wolne wnioski:

 

Pan Paweł Drożyner – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży zwrócił się do komisji z prośbą o poparcie wniosku dotyczącego dofinansowania kwotą 190tys.zł inwestycji pn. „Remont Sali gimnastycznych ZSzEiO nr 6 w Łomży oraz dofinansowanie do doposażenia w sprzęt sportowy”. Wyjaśnił, że zadanie to może być realizowane dzięki projektowi podpisanemu przez Ministra Sportu pn. „Modernizacja bazy sportowej – edycja 2015”. Jest to projekt w zasadzie kierowany do klubów sportowych na budowę i remonty budynków sportowych oraz na doposażenie w sprzęt sportowy. Skorzystać z niego mogą także instytucje, które współpracują z klubami sportowymi i ten wymóg szkoła spełnia. Szkoła ma udokumentowaną współpracę z Klubem Prefbet Śniadowo Łomża oraz Narew Kurpiewski Łomża oraz zawodnikami Wspólnoty Polskiej. Dodał, że projekt wniosku w przedstawionej sprawie już opracował, brakuje już zapewnienia, że w budżecie miasta na przyszły rok miasto zabezpieczy na ten cel kwotę 190tys.zł. Termin składania wniosków upływa dnia 27 lutego br., stąd prośba do komisji o poparcie.

Radny Tadeusz Zaremba stwierdził, że w przedłożonym na najbliższą sesję projekcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Prezydent Miasta zaproponował przesunięcie z rezerwy budżetowej środków na zabezpieczenie dofinansowanie przedstawionego przez Dyrektora ZSzEiO nr 6 w Łomży zadania kwotą 190tys.zł.

Przewodnicząca obrad – radna Hanka Gałązka stwierdziła, że popiera przedstawiony wniosek. Dodała, że od 15 lat współpracuje z ZSzEiO przy organizacji Igrzysk Polonijnych, w której to szkole pomysł igrzysk się zrodził. Sala gimnastyczna szkoły wymaga remontu. Należy wesprzeć inicjatywę dyrektora, który sam znalazł możliwość dofinansowania zadania.

Radna Bogumiła Olbryś popierając przedłożony przez Dyrektora ZSzEiO wniosek poprosiła o wyjaśnienie, czy dyrektor ma pewność że otrzyma dofinansowanie do zadania w wysokości 50% oraz co się stanie w przypadku, kiedy takie dofinansowanie nie zostanie przyznane wcale lub w mniejszej wysokości – czy wówczas miasto będzie musiało pokryć koszty realizacji całego zadania?

Pan Paweł Drożyner – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży wyjaśnił, że decyzje o przyznaniu dotacji i jej wielkości zapadną w Ministerstwie Sportu. Zawsze istnieje obawa nie otrzymania środków. Uważa, że opracowany wniosek przedstawia koszty kwalifikowane, które powinny zostać uznane.

Radny Andrzej Wojtkowski także poparł wniosek złożony przez Dyrektora ZSzEiO. Dodał, że należy tylko pogratulować Dyrektorowi Drożynerowi za to, że znalazł projekt, dzięki któremu w połowie nawet można będzie dofinansować remont sali gimnastycznej i doposażyć szkołę w sprzęt sportowy i utworzyć siłownię. Dodał, że na temat pisania projektów dyskutowano na ostatnim posiedzeniu Komisji Sportu. Padły wypowiedzi, że bardzo mało projektów pisze się w Łomży, w tym brak projektów szkół. Kończąc wypowiedź stwierdził, że trzyma kciuki, aby wniosek szkoły uzyskał poparcie i zaproponował przegłosowanie wniosku Dyrektora ZSzEiO nr 6 w Łomży.

Radny Tadeusz Zaremba odnosząc się do zapytania radnej Bogumiły Olbryś stwierdził, że na dzisiaj komisja wyraża zgodę na zapisanie w budżecie miasta kwoty stanowiącej 50% dofinansowania do zadania. W zależności od tego, jaką dotację przyzna Minister Sportu, taki kolejny ruch będzie musiała wykonać Rada. Umowa na realizację zadania będzie ostatecznie podpisana po ostatecznym zamknięciu budżetu. Jeśli okaże się, że Ministerstwo przyzna tylko 30% dofinansowania, to Rada zadecyduj, czy dokłada brakujące 70% środków, czy rezygnuje z realizacji. Na tym etapie aby dyrektor mógł złożyć wniosek musi być zabezpieczenie na 50% wartości zadania.

Pan Paweł Drożyner – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży stwierdził, że szkoła ma na koncie 20tys.zł na zadania inwestycyjne i środki te w całości bardzo chętnie przeznaczy na omawiany cel, w przypadku gdy zadanie będzie realizowane.

Więcej uwag i zapytań w tym temacie nie zgłoszono.

W wyniku głosowania Komisja jednogłośnie – 10 głosami za opowiedziała się za poparciem wniosku przedstawionego przez Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodnicząca Komisji zamknęła posiedzenie komisji.

  • Data powstania: Data powstania: czwartek, 26 mar 2015 08:12
  • Data opublikowania: czwartek, 26 mar 2015 08:16
Banner Cyfrowy Urząd Podawczy
Banner ePUAP
Banner Wojewódzki Biuletyn Informacji Publicznej
Banner Główny Biuletyn Informacji Publicznej