Zawody rozpoczęły konkurencje sprawnościowe z podziałem na chłopców i dziewczęta w kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik i kadet. Rywalizacja obejmowała między innymi Dolyo Chagi, czyli kopanie w czasie 10 sekund z wykorzystaniem elektronicznego systemu zliczania punktów „Zemita”, czy konkurencję zwaną Twio Nopi Ap Chagi polegającą na jak najwyższym kopnięciu z wyskoku i wylądowaniu na nogach bez podparcia.
W drugiej części zawodów uczestnicy stoczyli walki sportowe (kyorugi) oraz na prośbę najmłodszych uczestników i ich rodziców - mini kyorugi, w których zademonstrowali nabyte techniki, a także szybkość w ataku, precyzję w obronie oraz wytrzymałość.
Jak informuje Paweł Remiszewski, wiceprezes Akademii Sportu Medyk - Od samego początku turnieju atmosfera na hali była pełna emocji. Zawodnicy wykazali się znakomitymi umiejętnościami, szybkością i precyzją w swoich technikach, co spotykało się z dużym uznaniem publiczności. Walka o medale była niezwykle zacięta, a każdy pojedynek wzbudzał wiele emocji, zarówno wśród kibiców, jak i samych zawodników.
W rywalizacji wzięli udział sportowcy z Łomży, Białegostoku, Olecka, Krasnystawu i Olsztyna. Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem medali i dyplomów, które z rąk organizatorów odebrali najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został trzykrotny złoty medalista, reprezentant łomżyńskiej Akademii Sportu Medyk – Marek Pasławski.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Miasta Łomża oraz objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łomża.
Krzysztof Fabiszewski