Zgodnie z zapowiedziami PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., od 14 czerwca 2026 roku zostanie wznowiony ruch pociągów na odcinku Śniadowo – Łomża. Jest to bez wątpienia wydarzenie niezwykle istotne i długo wyczekiwane przez mieszkańców naszego miasta. W ocenie przewoźników przygotowana oferta wpisuje się w rozwój lokalnej społeczności, wspiera turystykę, promuje transport zbiorowy, a przede wszystkim służy mieszkańcom. Powrót pasażerskich połączeń kolejowych po 33 latach skłania również do zwrócenia szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa ruchu pieszego, samochodowego i kolejowego.