Miasto chce wspomóc przedsiębiorców

Strona główna » Aktualności

Miasto chce wspomóc przedsiębiorców

W ślad za rządowym wsparciem dla biznesu, związanym z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie w sprawie szczególnej formy udzielania pomocy osobom prowadzącym działalność gospodarczą poprzez obniżenie czynszu najmu lokali użytkowych z zasobu miasta. Opracowywany jest także pakiet pomocowy dla łomżyńskich przedsiębiorców.

Rządowa Tarcza Antykryzysowa ma być lekarstwem dla przedsiębiorców  w związku z epidemią koronawirusa. – Zrobimy wszystko, aby nie wyhamować polskiej gospodarki. Zdrowie polskich firm to bezpieczeństwo dla pracowników i ich rodzin – podkreśla Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz. Program ten zawiera rozwiązania dla: pracowników, mikro, małych, średnich i dużych firm, a dzięki niemu każdy przedsiębiorca będzie mógł np. przesunąć w czasie opłatę składek czy podatków bez dodatkowych opłat prolongacyjnych. Składa się na niego pięć filarów: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowanego, program inwestycji publicznych. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej biznes.gov.pl.

Również prezydent Mariusz Chrzanowski nie pozostaje obojętny na sytuację osób prowadzących swoją działalność w naszym mieście. Dlatego w pierwszej kolejności zostały wprowadzone 99-procentowe zniżki stawek czynszu w lokalach użytkowych znajdujących się na terenie Miejskiej Hali Targowej oraz innych lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Łomża. Zniżka będzie przysługiwała najemcom, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Natomiast na zniżkę w wysokości 50 procent mogą liczyć najemcy, których prowadzona działalność  gospodarcza w związku z obecną sytuacją, uległa znacznemu ograniczeniu. Ulgi będą obowiązywały od 14 marca do 30 kwietnia, ale w miarę rozwoju sytuacji okres ten może zostać wydłużony. By skorzystać z bonifikaty należy złożyć w Urzędzie Miejskim (papierowo lub elektronicznie) stosowne oświadczenie (kliknij), którego wzór od poniedziałku będzie dostępny na stronie internetowej Miasta.

To jednak nie jedyna pomoc, jaką władze miasta planują zaoferować lokalnym przedsiębiorcom. – Wspieram łomżyńską przedsiębiorczość od momentu objęcia funkcji Prezydenta Miasta. Tym bardziej jest to konieczne w obecnej sytuacji, która dotyka firmy w całym kraju. Dlatego samorządy powinny wspierać osoby prowadzące działalność gospodarczą w swoich miastach – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, apelując również do prezesów spółdzielni mieszkaniowych i innych zarządców nieruchomości, o wprowadzenie zniżek dla najemców lokali znajdujących się w ich zasobach. Prezydent dodaje, że w opracowaniu jest także pakiet pomocowy dla łomżyńskich przedsiębiorców, którego szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu.

2020-03-20 15:25 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED