Emocjonujące pojedynki podczas gali Babilon MMA w Łomży

Strona główna » Aktualności

Emocjonujące pojedynki podczas gali Babilon MMA w Łomży

Emocjonujące pojedynki podczas gali Babilon MMA w Łomży
walka wieczoru o pas mistrzowski pozostała nierozstrzygnięta
Remisem zakończyła się walka o pas mistrza federacji Babilon MMA w kategorii średniej pomiędzy Pawłem „Plastinho” Pawlakiem i Adrianem „Aresem” Błeszyńskim, podczas gali Babilon MMA 12, która 7 lutego 2020 roku odbyła się w Łomży. W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich miało miejsce w sumie dziesięć pojedynków. W trzech swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy z naszego miasta.

Gala rozpoczęła się od trzech pojedynków semi-pro. Już w pierwszym łomżyńska publiczność mogła oglądać zwycięstwo swojego reprezentanta. Krystian Nosek z Fight Club Łomża pokonał Mateusza Kubła z Ostrołęki jednogłośną decyzją sędziów. W ten sam sposób zakończył się kolejny pojedynek, w którym Grzegorz Rutkowski pokonał Tomasza Przybyła. W następnym widzowiezgormadzeni w hali przy ul. Ks. Anny ponownie mogli oglądać przedstawiciela grodu nad Narwią. Tym razem Patryk Wieryszko z Black Horse MMA Łomża musiał jednak uznać wyższość Krystiana Głażewskiego z Białegostoku. Walka zakończyła się już w 2. rundzie przez TKO po ciosach w parterze.

Pierwszym pojedynkiem karty głównej łomżyńskiej gali było starcie debiutantów w zawodowstwie. W jego trakcie Piotr Arnista z Black Horse MMA Łomża próbował walczyć głównie technikami pięściarskimi, zaś jego rywal Piotr Markowski z Wrocławia starał się konsekwentnie sprowadzać walkę do parteru. Ostatecznie po trzyrundowym pojedynku sędziowie zdecydowali, że w walce dwóch 22-latków na punkty (2x 30-27 i 29-28) zwyciężył Piotr Markowski.

Kolejne starcie również trwało pełne trzy rundy, choć na początku wydawało się, że szybko wygra radomianin Damian Zuba. Z czasem do głosu zaczął jednak dochodzić  dużo młodszy Kacper Kozikowski z Ełku. W drugiej rundzie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i gdy wydawało się, że przewagę zyskuje jeden z zawodników, to po chwili sytuacja się odwracała i przewagę zyskiwał drugi z zawodników. Trzecia runda należała już jednak zdecydowanie do starszego o 14 lat radomianina. Wydaje się, że kontrola pozycji okazała się decydująca dla sędziów, którzy w tej walce wypunktowali (2x 30-27 i 29-28) zwycięstwo Damiana Zuba.

Trzecie zawodowe starcie toczyło się głównie w parterze. Zmierzyli się w nim pochodzący z Opola Marcin Zębala, trenujący ostatnio w Irlandii Północnej oraz Piotr Przepiórka z Radomia. Większą konsekwencją wykazał się 30-letni radomianin i to jego zwycięstwo wypunktowali sędziowie (2x 30-27 i 30x26).

Następny pojedynek również rozstrzygali sędziowie na kartach punktowych. Pierwsza runda toczyła się głównie w stójce. W drugiej łodzianinowi Mateuszowi Ostrowskiemu lewym prostym udało się sprowadzić walkę do parteru. W trzeciej, ze względu na niedozwolony cios łokciem w tył głowy Adamowi Biegańskiemu odjęto punkt. I choć białostoczanin jeszcze kilkukrotnie próbował duszenia swojego przeciwnika, to ostatecznie walkę na punkty (3x 29-27) wygrał Ostrowski.

Kolejna walka, w której zmierzyli się zawodnicy wagi ciężkiej, nie trwała już tak długo jak poprzednie. Obaj zawodnicy od samego początku poszli na mocne wymiany w stójce. Jednak pod koniec pierwszej rundy Filip Stawowy z Murowanej Gośliny zanotował udane obalenie i po wykluczeniu rąk rywala oraz ciosach w parterze, przez TKO, pokonał pochodzącego z Ukty Konrada Dziczka.

Również starcie Piotra Niedzielskiego z Poznania z Marcosem Schmitzem z Brazylii zakończyło się już w pierwszej rundzie. Próbę obalenia podjętą przez Brazylijczyka Polak skontrował duszeniem gilotynowym, zmuszając swojego rywala do poddania po niespełna 4-minutowej walce.

Pojedynkiem wieczoru była walka o pas mistrzowski federacji Babilon MMA pomiędzy Pawłem Pawlakiem z Łodzi  i Adrianem Błeszyńskim z Sosnowca. W pierwszej rundzie bardziej doświadczony łodzianin szybko sprowadził przeciwnika do parteru, gdzie zdecydowanie był górą i konsekwentnie łokciami rozbijał jego głowę. Starcie w kolejnej rundzie również szybko przeniosło się do parteru i gdy wydawało się, że już za chwilę Pawlak zakończy ten pojedynek zwycięsko, niesiony dopingiem swoich kibiców Błeszyński przeniósł walkę do stójki, w której starał się rozbijać swojego przeciwnika. Wyraźnie tracącemu siły łodzianinowi udało się sprowadzić jeszcze na koniec tej rundy walkę do parteru. W kolejnych trzech odsłonach zmęczony starał się trzymać swojego przeciwnika na dystans i szukać obaleń. Z kolei reprezentant Sportowego Zagłębia napierał na rywala próbując uderzać w stójce, głównie pięściami na głowę. Pod koniec walki, mający za sobą występy w federacji UFC „Plastinho”, podjął jeszcze nieudaną próbę obalenia „Aresa”. Podobnie jak to miało miejsce podczas większości walk gali Babilon MMA 12 w Łomży, o zwycięstwie mieli zdecydować sędziowie. Ci mistrzowski pojedynek punktowali 47-46 dla Pawlaka, 48-47 dla Błeszyńskiego oraz 47-47, co oznaczało remis. Tak więc pas kategorii średniej organizacji Babilon MMA nie powędrował na biodra żadnego z zawodników i o tym, kto go zdobędzie, zadecyduje prawdopodobnie rewanżowe starcie obu zawodników.

Babilon MMA 12 to kolejna gala sportów walki, która odbyła się w Łomży. – Ponownie mogliśmy oglądać bardzo ciekawe, dramatyczne i widowiskowe pojedynki topowych zawodników w tej dyscyplinie. Ponadto swoje umiejętności przed własną publicznością zaprezentowali także reprezentanci naszego miasta. Była to także doskonała promocja Łomży jako miejscowości sprzyjającej organizacji dużych wydarzeń sportowych – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Galę na swoich antenach transmitowała Telewizja Polsat.

Zobacz skrót mistrzowskiego pojedynku (kliknij)

 

foto Piotr Barbachowski

2020-02-08 08:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Zasady funkcjonowania Urzędu Miejskiego w okresie epidemii, wraz z wykazem niezbędnych numerów telefonicznych, dostępne są pod adresem http://www.lomza.pl/index.php?wiad=9937.

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED