Festiwalowa Walizka otwarta

Strona główna » Aktualności

Festiwalowa Walizka otwarta

Festiwalowa Walizka otwarta
Festiwal Walizka oficjalnie otworzył prezydent Mariusz Chrzanowski
Trzynaście przedstawień z dziesięciu krajów rywalizuje formule konkursowej 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Zostały one wybrane spośród ponad 130 zgłoszeń. Tradycyjnie nie zabraknie również towarzyszących wydarzeniu spektakli plenerowych na Starym Rynku.

Festiwal Teatralny Walizka, to uznany i ceniony w kraju i zagranicą przegląd małych form teatralnych, organizowany od 32 lat przez Teatr Lalki i Aktora. W tym roku rozpoczął się w środę 12 czerwca i potrwa do soboty 15 czerwca. -  To wydarzenie przeszło w swojej historii wiele przemian, przybierało różne formuły, zakładało różne maski i oferowała widzom zróżnicowany, bogaty repertuar. Naszym marzeniem jest, aby i w tym roku festiwal stał się wspaniała ucztą teatralna złożoną z zajmujących spektakli z różnych stron świata – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Łomży oraz Marszałek Województwa Podlaskiego. - Dzisiaj Łomża jest stolicą województwa podlaskiego w dziedzinie kultury, a mam nadzieję, że i na terenie całego kraju – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś, życząc wszystkim uczestnikom festiwalu wspaniałych doznań i magicznych chwil.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podkreślił, że z roku na rok urzeka różnorodność teatralnego warsztatu, zaskakuje pomysłowość twórców scenografii i reżyserii, zadziwia kunszt aktorski.- Teatr pobudza wyobraźnię, fascynuje. Cofamy się do czasów dzieciństwa, do naszych pierwszych spotkań z aktorami, lalkami, gdy czekaliśmy z biciem serca na podniesienie kurtyny. Dzięki festiwalowi, wracamy do tych wspomnień, przeżywamy je na nowo i z jeszcze większą niecierpliwością czekamy na pierwszy gong w teatrze – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski, zapraszając do udziału w tej niezwykłej przygodzie i życząc niezapomnianych wrażeń, wielu wzruszeń i znakomitej zabawy.

Pełny program 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dostępny jest pod adresem http://teatrlomza.pl/program-xxxii-edycja.

2019-06-12 12:49 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED