Zawadzka i Poligonowa w "asfalcie"

Strona główna » Aktualności

Zawadzka i Poligonowa w "asfalcie"

Zawadzka i Poligonowa w
budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej w Łomży
Budowa przedłużenia ulicy Zawadzkiej jest jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych w Łomży. - Jej realizacja przebiega bardzo sprawnie, a stan zaawansowania prac przekroczył już półmetek – informuje zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Dziś (2.08.2018) na tej drodze rozpoczęło się układanie dolnej warstwy podbudowy z betonu asfaltowego oraz warstwy wiążącej z masy mineralno – bitumicznej.

Dwujezdniowe przedłużenie ulicy Zawadzkiej realizowane jest od ul. Przykoszarowej do Szosy do Mężenina w ramach zadania pn. „Uzupełnienie luki w połączeniach transgranicznych w granicach Łomży – ul. Zawadzka odc. II i I”. Rok temu, na wykonanie wartej 11,6 mln zł inwestycji, władzom Łomży udało się pozyskać dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. - Brakujący fragment tej ulicy jest kluczem do uporządkowania i dalszego rozwoju pobliskiego osiedla mieszkaniowego oraz właściwego skomunikowania tej części miasta  – mówi zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.  Dotychczas zrealizowano już drenaże, sieci podziemne m.in. z branży elektrycznej i sanitarnej. Z kostki brukowej układane są chodniki i zjazdy, a także ustawiane są obrzeża i krawężniki. Na odcinku pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej, a Szosą do Mężenina trwa wykonywanie podbudowy z kruszywa na gotowej stabilizacji, natomiast pomiędzy rondem przy ul. Chmielnej, a ul. Przykoszarową rozpoczęła się realizacja dolnej warstwy podbudowy z betonu asfaltowego oraz warstwy wiążącej z masy mineralno - bitumicznej. Do końca miesiąca, na całym odcinku nowej drogi powinny zostać ułożone wszystkie warstwy „asfaltu”, bez warstwy ścieralnej.

Warstwa ścieralna została do ułożenia na ulicy Poligonowej. To inwestycja realizowana również ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Na jezdni ułożone zostały już wszystkie warstwy bitumicznej nawierzchni wiążącej, a ku końcowi zbliżają się roboty brukarskie na chodnikach i zjazdach. Koszt wykonania kilometrowej drogi wyniesie około 4,9 mln zł. – Jej realizacja przyczyni się do zwiększenie dostępności transportowej do terenów przemysłowych – podkreśla Andrzej Garlicki.

2018-08-02 14:49 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED