Zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate z medalami Mistrzostw Europy

Strona główna » Aktualności

6 medali zdobyli w sobotę 17 grudnia młodzi karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate na rozegranych w Warszawie Mistrzostwach Europy Juniorów Karate Kyokushin. W skład reprezentacji Polski ŁKK wystawił najwięcej zawodników spośród polskich klubów, bo aż siedmiu: dwie młodziczki (14-15 lat), dwie juniorki i trzech juniorów (16-17 lat). Również pod względem zdobyczy medalowych ŁKK uplasował się zdecydowanie na pierwszym miejscu.

Tytuł Mistrza Europy juniorów zdobył Maciej Tercjak w konkurencji KATA czyli układów. W tej samej konkurencji lecz w kategorii młodziczek tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Karolina Mroczkowska. - Karolina okazała się bardzo wszechstronną zawodniczką zdobywając jako jedyna medale w dwóch konkurencjach – mówi Dariusz Syrnicki, trener łomżyńskich karateków. -  Triumfowała i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w konkurencji KUMITE  czyli walkach rozgrywanych w tym roku w systemie „japońskim”, gdzie dozwolony był pełny zakres stosowanych technik, tak jak na turniejach seniorskich. Stoczyła przede wszystkim bardzo ciężki i emocjonujący pojedynek półfinałowy  z mistrzynią  Rosji, który mógłby być walką finałową. Po dogrywce sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Polki. Była to jedna z niewielu  walk, w której nie triumfował reprezentant Rosji. Zawodnicy tego kraju zdominowali zawody stając najczęściej na najwyższym stopniu podium. Potwierdzili w ten sposób opinię, że są najlepsi na świecie – relacjonuje Dariusz Syrnicki.
Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy zdobyła Edyta Pankowska w kategorii – 55kg juniorek. Z czterech  pojedynków pierwszy stoczyła również z reprezentantką Rosji. W finale musiała jednak uznać wyższość kolejnej mistrzyni Rosji. Brązowe medale zdobyli  Izabela Chaberek (juniorki +60kg) i Hubert Kalski (junior  -75kg). Szamil Szabajew (junior -65kg) po wygraniu jednego pojedynku  z reprezentantem Włoch w kolejnym uległ przeciwnikowi po dogrywce. Pierwszy pojedynek przegrała  Natalia Sieniawska (młodziczki -55kg).
W mistrzostwach  uczestniczyło 153 zawodników.

2011-12-20 08:27 Opublikował: Lukasz Czech