Warto czytać książki

Strona główna » Aktualności

Warto czytać książki

Warto czytać książki
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z pamiątkową statuetką. Obok po prawej - Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży, po lewej Ewa Chludzińska - radna miejska
  • Warto czytać książkiAleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży
W poniedziałek 11 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyło się X Jubileuszowe Forum Bibliotekarzy. Pamiątkową statuetkę za popularyzację czytelnictwa w mieście otrzymał prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Jest to bardzo ważna inicjatywa, wiemy bowiem, jak istotną rolę odgrywa w dzisiejszym współczesnym świecie książka. Cieszę się, że są osoby, które przyczyniają się do tego, że czytelnictwo jest coraz bardziej powszechne. Ważne jest to, aby z książką zapoznawać już najmłodsze pokolenia. Sam uczestniczę w różnych akcjach w przedszkolach, mam możliwość czytania najmłodszym. Uważam, że to są dobre sposoby. Czytelnictwo pobudza wyobraźnię i rozwija umysł – zachęcał rodziców do czytania najmłodszym

Od dziesięciu lat forum zrzesza bibliotekarzy, nauczycieli, pasjonatów książki i czytania. Nasze spotkania zostały zainicjowane podczas prac sekcji bibliotekarskiej działającej przy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Inicjatywa wyszła od ówczesnego sekretarza sekcji Andrzeja Kubraka, który niestety nie mógł dzisiaj być z nami – przypomniała Aleutyna Kołos, prezes oddziału ZNP w Łomży.  

Podczas tegorocznego spotkania, jego uczestnicy zapoznali się z historię Łomży, odkrywali ślady obecności niepodległej Polski w literaturze oraz dowiedzieli się jak w prosty i szybki sposób korzystać z zasobów wiedzy naukowej poprzez cyfrową wypożyczalnię Academica. Jest to system rezerwacji online Biblioteki Narodowej w Warszawie, za pomocą którego nawet najmniejsza gminna biblioteka może oferować swoim czytelnikom dostęp do ponad dwóch i pół miliona publikacji naukowych: książek i czasopism, z czego blisko połowa jest chroniona prawem autorskim. - W XIX wieku narodził się system wypożyczalni międzybibliotecznych, a w XXI wieku mamy w Polsce już 600 instytucji, które korzystają z naszego terminalu – mówił Iwo Hryniewicz z Biblioteki Narodowej w Warszawie.

2018-06-12 12:19 Opublikował: Grzegorz Daniluk

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED