Silna rodziną Łomża uwielbiała Boga

Strona główna » Aktualności

Silna rodziną Łomża uwielbiała Boga

Silna rodziną Łomża uwielbiała Boga
gwiazdą Koncertu Uwielbienia był wokalista Mietek Szcześniak, który wystąpił wspólnie z zespołem Trzecia Godzina Dnia (TGD)
  • Silna rodziną Łomża uwielbiała BogaMarsz dla Życia i Rodziny
W mijający weekend miało miejsce wiele religijnych uroczystości związanych z 600-leciem nadania Łomży praw miejskich. Było ewangelizowanie miasta, Koncert Uwielbienia z udziałem zespołu Trzecia Godzina Dnia i Mietka Szcześniaka, Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festyn Rodzinny przy parafii Krzyża Świętego. Udział w tych wydarzeniach wzięli przedstawiciele władz Łomży, na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim.

Praktycznie od początku roku w łomżyńskich kościołach odprawiane są Msze święte w intencji miasta oraz odmawiana jest okolicznościowa modlitwa na jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich (treść modlitwy dostępna jest --->TUTAJ<---). Kulminacja religijnych wydarzeń miała jednak miejsce w ten weekend. Już w piątek 8 czerwca 2018 r. ewangelizatorzy ruszyli w nasze miasto, by rozmawiać z mieszkańcami o Bogu i prezentować im Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym.

W sobotę 9 czerwca br. na Starym Rynku odbył się Koncert Uwielbienia z udziałem chrześcijańskiego zespołu Trzecia Godzina Dnia oraz Mietka Szcześniaka. Występ poprzedzony został tańcami lednickimi zaprezentowanymi przez młodzież lednicką z Grajewa i Łomży, do których przyłączały się rzesze mieszkańców przybyłe tego popołudnia na łomżyńską starówkę. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy za nasze miasto, którą poprowadził biskup Tadeusz Bronakowski.

W niedzielę 10 czerwca ulicami naszego miasta, pod hasłem „Łomża rodziną silna”, przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy wyruszyli w radosnym pochodzie z Katedry Łomżyńskiej po Mszy świętej, odprawionej w samo południe pod przewodnictwem ks. Jacka Kotowskiego, duszpasterza rodzin Diecezji Łomżyńskiej. Marsz był promocją najwyższych wartości, jakimi są życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci oraz małżeństwo oparte na miłości kobiety i mężczyzny, które ukierunkowane jest na przyjęcie i wychowanie dziecka. Była to również okazja do podziękowania Bogu za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz 600-lecie praw miejskich naszego miasta. Pochód zakończył się pod parafią Krzyża Świętego, gdzie miał miejsce Festyn Rodzinny.

To nie koniec religijnych wydarzeń związanych z jubileuszem 600-lecia. W rocznicę nadania Łomży praw miejskich, 15 czerwca 2018 r. o godz. 10:00, w Katedrze Łomżyńskiej odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi bp Janusz Stepnowski. Przed nabożeństwem zostanie poświęcona odnowiona i odrestaurowana figura Chrystusa niosącego krzyż, ufundowana w przeszłości przez mieszkańców Łomży jako wotum wdzięczności za niepodległość, a zarazem prośba o ochronę przed wojną.

2018-06-10 18:30 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED