Trwa nabór kandydatur do Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2018

Strona główna » Aktualności

Trwa nabór kandydatur do Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2018

Trwa nabór kandydatur do Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2018
na zdjęciu: z-ca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży Elżbieta Olejniczak-Bazydło, Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, z-ca prezydenta Andrzej Zdzisław Garlicki
Od początku czerwca trwa nabór kandydatur w drugiej edycji konkursu gospodarczego “Łomżyńskie Anioły Biznesu”. Inicjatywa dedykowana jest przedsiębiorcom działającym na terenie ziemi łomżyńskiej. Podczas briefingu prasowego w Kinie Millenium do udziału w przedsięwzięciu zachęcały władze Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Prezydent Łomży podkreślił, że ta inicjatywa była długo oczekiwana przez środowisko przedsiębiorców, a  pierwsza edycja pokazała, że takiego wydarzenia w naszym mieście brakowało. - Potrzebne są momenty, podczas których mamy okazję podziękować ludziom, dzięki którym tak naprawdę możemy budować drogi, dzięki którym mogą funkcjonować szkoły, bo to są nasi najwięksi podatnicy – mówił Mariusz Chrzanowski. Przypomniał, że w ubiegłym roku nagrody były przyznane w sześciu kategoriach, a w tej edycji dojdą dwie kolejne. – „Kobieta Biznesu”, która ma docenić przedsiębiorcze panie odnoszące sukcesy w działalności gospodarczej oraz „Super Anioł”, mający na celu nagrodzenie przedsiębiorców co najmniej od 20 lat prowadzących w naszym mieście swoją działalność i którzy w tym czasie zapisali się w jego historii – wyjawił prezydent Chrzanowski. Dodał, że zależy mu na bardzo dobrych kontaktach z łomżyńskimi przedsiębiorcami, ale też biznesmenami z zewnątrz, którzy widząc tutaj dobry klimat dla inwestorów, są zainteresowani prowadzeniem swoich interesów w naszym mieście i regionie.

Wicestarosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski  dodawał, że oprócz rozszerzenia formuły „Łomżyńskich Aniołów Biznesu”, organizatorzy konkursu chcą do udziału w nim zaangażować całe społeczeństwo. - W kategorii "Ambasador Ziemi Łomżyńskiej", w której mogą zostać nagrodzone nie tylko firmy, ale również osoby fizyczne i organizacje, które przyczyniają się do promocji i rozwoju ziemi łomżyńskiej w Polsce i zagranicą, uruchomiony zostanie system głosowania internetowego na kandydatów. Ta formuła pozwoli mieszkańcom mieć swój wkład w całe te przedsięwzięcie – mówił wicestarosta. Dodawał, że poruszając się po Łomży widoczne są zarówno  nowe firmy, jak i te, które funkcjonują tutaj od lat, ale również poza samym miastem, na terenie sąsiednich gmin, można zauważyć mnogość różnorakich przedsiębiorstw. - Zależy nam na tym, by przy okazji tego konkursu je również pokazać.  Dlatego zachęcamy do zgłaszana się do niego, byśmy mogli zobaczyć tych najlepszych i na tyle, na ile jest to możliwe, ich docenić – mówił Lech Marek Szabłowski.

Prezydent Mariusz Chrzanowski dodał także, iż w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj, Spółdzielnia Socjalna „Alexis” pozyskała środki zewnętrzne w ramach FIO na aktywizację osób po 60. roku życia. Dla wszystkich laureatów uszyją oni  specjalne "orzełki", które wręczone zostaną na uroczystej gali 5 października w Kinie Millenium.

II edycja konkursu „Łomżyńskie Anioły Biznesu” została objęta patronatem honorowym przez: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Podlaski Związek Pracodawców. Partnerami konkursu są Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Hexa Bank Spółdzielczy, Kino Millenium, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Patronatu medialnego udzieliła TVP 3 Białystok. Sponsorem głównym jest PKO Bank Polski.

Szczegółowe informacje, regulamin, wniosek o przyznanie nagrody, ankieta i arkusz oceny wniosku dostępne są na stronie internetowej www.biznes.um.lomza.pl.

2018-06-07 21:05 Opublikował: Lukasz Czech

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED