Porażka ŁKS 1926 w Pucharze Polski

Strona główna » Aktualności

Nie udało się piłkarzom Łomżyńskiego Klubu Sportowego awansować do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. W meczu rozgrywanym na stadionie miejskim w Łomży, ełkaesiacy ulegli 2:3 wyżej notowanemu zespołowi OKS 1945 Olsztyn.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla ŁKS-u. Już w 12. minucie spotkania Adrian Mleczek golem na 1:0 otworzył wynik spotkania. Dobra gra podopiecznych Mirosława Dymka w pierwszych minutach spotkania zaowocowała kolejnym golem. Już w 25. minucie strzałem z około 10-metrów wynik na 2:0 podwyższył Mateusz Laskowski. Po pół godzinie gry nad stadionem rozpętała się burza, a na boisku zaczęli dominować piłkarze z Olsztyna, którzy bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. W 35. minucie rzut karny po faulu Roberta Cychola wykorzystał Daniel Michałowski. Cztery minuty później sędzia ponownie wskazał na „wapno”, tym razem po faulu Adriana Mleczka. „Jedenastkę” ponownie pewnym strzałem wykorzystał Daniel Michałowski.
Po przerwie inicjatywę przejęli piłkarze ŁKS-u, z której jednak niewiele wynikało do 71. minuty spotkania. Wtedy to jeden z obrońców drużyny z Olsztyna zagrał w polu karnym piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny, tym razem dla biało-czerwonych. Niestety Łukasz Adamski trafił w bramkarza gości, zaś dobitka okazała się niecelna. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też stało się i w tym meczu. W 79. minucie spotkania, po błędzie łomżyńskiej defensywy, bramkę na wagę zwycięstwa i awansu drużny z Olsztyna do następnej rundy zdobył Dominik Kun. Piłkarze ŁKS-u próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania i dogrywki, jednak ich wysiłki nie przyniosły oczekiwanego efektu. Porażka łomżyńskiej drużyny nie zmienia jednak faktu, że około tysięczna publiczność obejrzała dobre spotkanie, po którym postawa łomżyńskich piłkarzy napawa optymizmem przed rozpoczynającymi się za trzy tygodnie rozgrywkami ligowymi.

Skład ŁKS 1926: Masłowski, Bernatowicz, Tarnowski, Cychol, Charyło, Trzaska, Szymański (64. Hryszko), Rydzewski, Mleczek (46. Adamski), Staniórski, Laskowski (70. Tadaj)

W najbliższą sobotę (23.07) o godz. 11:00, piłkarze ŁKS 1926 Łomża rozegrają w Szepietowie sparing z Olimpią Zambrów.

2011-07-21 10:30 Opublikował: Administrator