Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie

Strona główna » Aktualności

Na kortach III Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Senatorskiej odbyły się kolejne Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie ziemnym. Po raz pierwszy patronat nad Mistrzostwami objął Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Turniej rozrywany był przez dwa weekendy (11.06- 12.06, 18.06- 19.06) gdzie 40 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowało o Puchary Prezydenta Miasta. Ze względu na duża frekwencję tenisistów tegoroczne Mistrzostwa rozegrane zostały w formie debla chłopców oraz par mieszanych- Mikst.
Najsilniejszą okazała się para: rodzeństwo- Izabela i Adam Karwowscy. Zajęli oni I miejsce pokonując w pojedynku finałowym parę: Natalię Wiktorzak grającą wspólnie z Kacprem Zalewskim. III miejsce wywalczyło rodzeństwo Anna i Maciej Opyrchał. Natomiast IV miejsce wywalczyli Marta Chojnowska oraz Bartosz Duda. Z kolei w Turnieju Debla Chłopców grano systemem każdy z każdym. Oto wyniki: I miejsce- Kuba Przybyszewski oraz Daniel Łaski II miejsce- Michał Wycik wspólnie z Dawidem Ploną III miejsce- Kuba Makuszewski i Bartek Cyndzas IV miejsce- Kamil Łada i Patryk Plona Jak podkreślają zadowoleni z frekwencji organizatorzy, turniej przebiegał w miłej atmosferze, licznie skupiając miłośników tenisa. Forma turnieju- Mikst - przysporzyła dużo radości młodym tenisistom oraz sprzyjała integracji młodzieży. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz tradycyjnie zaproszenie na pizzę do Restauracji Cztery Pory Roku. tekst:Tomasz Waldziński zdjęcia: Konrad Wyszyński
2011-06-21 14:52 Opublikował: Administrator