Posiedzenie odbyło się we wtorek w Hali Kultury o godz. 17:00. Oprócz członków Komitetu, zaproszeni zostali również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łomży, Komendy Straży Miejskiej Łomży oraz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży. Taki wybór zaproszonych gości wynikał z rozmów na jednym z poprzednich posiedzenie Komitetu, gdzie członkowie sygnalizowali brak bezpieczeństwa w niektórych częściach obszaru rewitalizacji oraz problem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Przedstawiciele zarówno Komendy Miejskiej Policji, jak również Komendant Straży Miejskiej zgodnie informowali, że reagują na bieżąco na wszystkie zgłaszane przez mieszkańców niepokojące sytuacje. Jednocześnie podkreślali jak ważne jest właśnie społeczne zaangażowanie – nie mogą wykonywać swojej pracy, jeżeli nikt nie zgłosi incydentów. Z kolei Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opowiedział zebranym o regularnych inspekcjach, które przeprowadzane są w miejscach sprzedaży alkoholu.