30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży

Strona główna » Aktualności

30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży

  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
  • 30 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży
W siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży przy ul. Zjazd, odbyły się uroczystości z okazji 30-lecia istnienia spółki. Była to okazja do wspomnień, podziękowań i uhonorowania tych, którzy przez trzy dekady tworzyli i rozwijali łomżyńskie wodociągi.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczął prezes MPWiK Maciej Borysewicz, który serdecznie powitał wszystkich zebranych gości oraz pracowników – zarówno obecnych, jak i emerytowanych. Przedstawił krótki rys historyczny spółki, przypominając jej początki oraz kluczowe momenty w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej Łomży.

– Ten jubileusz to święto przede wszystkim naszych pracowników – tych, którzy budowali MPWiK od podstaw, jak i tych, którzy codziennie dbają o to, by mieszkańcy mieli dostęp do czystej wody i sprawnie działającej kanalizacji. Bez Waszego zaangażowania, rzetelności i odpowiedzialności nie byłoby tego sukcesu – podkreślił Maciej Borysewicz.

W imieniu prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego, głos zabrał jego zastępca Piotr Serdyński, który odczytał list okolicznościowy.

– Z satysfakcją obserwuję, jak przez lata Spółka rozwijała się, inwestowała w nowoczesne technologie, podnosiła jakość świadczonych usług i wdrażała innowacyjne rozwiązania służące ochronie środowiska. Szczególne słowa kieruję do wszystkich Pracowników – to dzięki Państwa codziennemu zaangażowaniu i rzetelności możliwa jest sprawna realizacja zadań, których nie widać, a które mają ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu mieszkańców – napisał prezydent. W imieniu władz miasta, zastępca prezydenta Piotr Serdyński przekazał również życzenia zdrowia satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz dalszych sukcesów.  

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia za długoletnią służbę najbardziej zasłużonym pracownikom. Ich trud, zaangażowanie i lojalność zostały docenione w obecności przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz parlamentarzystów.

Wśród zaproszonych gości oprócz pracowników MPWiK znaleźli się m.in.: posłanki Bogumiła Olbryś i Alicja Łepkowska-Gołaś, wicewojewoda podlaski Michał Gąsowski, dyrektor biura poselskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefana Krajewskiego – Marlena Siok, a także radni Sejmiku Województwa Podlaskiego – Bernadeta Krynicka oraz Marek Olbryś.

30-lecie MPWiK w Łomży to nie tylko ważna rocznica w historii lokalnej gospodarki komunalnej, ale też doskonała okazja do uhonorowania ludzi, dzięki którym system wodno-kanalizacyjny miasta funkcjonuje niezawodnie każdego dnia – często niezauważalnie, ale zawsze na rzecz zdrowia i komfortu mieszkańców.

 

2025-09-29 09:44 Opublikował: Sylwia Marciniak

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

VeloBank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED