Na wydarzenie mieszkańców Łomży i całego regionu zapraszają prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, Łomżyńska Rada Seniorów i Stowarzyszenie „M ma moc”.
Od godziny 13:00 do 17:00 na scenie wystąpią:
Na uczestników czekać będą także bezpłatne badania profilaktyczne, prezentacje sprzętu medycznego, strefa gastronomiczna, dmuchańce dla dzieci oraz SOWA – Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności.
W godzinach 17:00–20:00 odbędzie się dyskoteka dla seniorów.
Organizację Seniorady wspierają m.in.: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, SOWA, Stowarzyszenie Czas Rozwoju, CIS, PCK Łomża, Sanepid oraz Pogotowie Ratunkowe.
Wydarzenie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Pozarządowych „Moc Małych Społeczności”.
„Seniorada” to nie tylko czas wspólnej zabawy i integracji, ale także okazja, aby docenić obecność i rolę seniorów w naszym społeczeństwie oraz w życiu miasta.