Łomża

Strona główna » Miasto » 600-lecie nadania praw miejskich

Miejski Komitet Organizacyjny

W roku 2018 Łomża będzie obchodziła 600-lecie nadania praw miejskich. Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski powołał Miejski Komitet Organizacyjny o charakterze społecznym, mający zająć się pracami związanymi z przygotowaniem tego wydarzenia. Podczas pierwszego posiedzenia Miejskiego Komitetu Organizacyjnego, które odbyło się 15 czerwca 2016 r., ustalono jego podział na cztery tematyczne grupy robocze. Poniżej przedstawiamy zespoły działające w ramach Miejskiego Komitetu Organizacyjnego, wraz z ich koordynatorami.
więcej

Karta zadania

Karta zadania to formularz, poprzez który członkowie Miejskiego Komitetu Organizacyjnego zgłaszają swoje pomysły na działania w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Taka forma ma służyć usystematyzowaniu zgłoszonych pomysłów. Prosimy o przesyłanie wypełnionych Kart na adresy mailowe Zespołów, którego są Państwo członkami. W przypadku problemów prosimy kontaktować się z koordynatorem Zespołu.
więcej

Ozdobny stempel okolicznościowy

foto
Od początku lutego pięć placówek pocztowych w Łomży będzie stosować okolicznościowy datownik. Dzięki współpracy Miasta z Pocztą Polską powstał specjalny stempel nawiązujący do rocznicy 600-lecia nadania praw miejskich.
więcej

Jantar na szczęście i na pamiątkę

foto
Jednym z trwałych śladów Wielkiego Jubileuszu Łomży będą specjalne monety o nazwie kojarzącej się z bursztyniarskimi tradycjami znad Narwi i Pisy. Przez cały 2018 rok będzie trwać emisja wyjątkowych łomżyńskich jantarów. Monety o nominałach 60 i 6 upamiętniają 600-letnią rocznicę nadania praw miejskich Łomży. Emitentem jest Urząd Miejski w Łomży, za produkcję zaś odpowiada Mennica Królewska.
więcej

Konkurs na wiersz do piosenki o Łomży

W ramach organizowanych w przyszłym roku obchodów 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, planowane jest wydanie płyty CD z piosenkami o tematyce łomżyńskiej. Pomysłodawcą projektu jest Michał Sawicki, którego zamierzeniem jest, by jeden z utworów mających znaleźć się na tej płycie, został napisany przez utalentowaną młodzież z naszego miasta. Konkurs skierowany jest do uczniów łomżyńskich liceów.
więcej

Spotkanie podsumowujące przyszłoroczne obchody 600-lecia nadania praw miejskich Łomży

foto
Przyszłoroczne obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łomży nabierają kształtu. W ubiegły czwartek (07.12.) w Ratuszu, podczas spotkania opłatkowego członków Miejskiego Komitetu Organizacyjnego, odbyło się również podsumowanie działań związanych z łomżyńską rocznicą.
więcej

600-lecie Łomży - kawiarenka obywatelska

foto
Zbliża się 600. rocznica nadania praw miejskich Łomży. W jubileusz włączają się instytucje, organizacje, stowarzyszenia i kluby. Wspólnie przygotujmy się do tego wielkiego święta! Jak to zrobić? Czy jeszcze jest czas na nowe pomysły? Do kogo się zgłosić? Przyjdź w poniedziałek 20 listopada o godz. 16.30 na kawiarenkę obywatelską do Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży. Gwarantowany dobry klimat, ciekawi ludzie i pyszne ciasto!
więcej

Kolejne spotkanie ws. 600-lecia nadania praw miejskich

Zapraszamy na spotkanie zespołu ds. promocji oraz zespołu ds. kultury i dziedzictwa narodowego, które odbędzie się w czwartek 18 maja 2017r. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Spotkanie ws. 600-lecia

Zapraszamy na spotkanie zespołu ds. promocji oraz zespołu ds. kultury i dziedzictwa narodowego, które odbędzie się we wtorek 25 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży.
więcej

Spotkanie Zespołu ds. kultury i dziedzictwa narodowego

Zapraszamy na spotkanie Zespołu ds. kultury i dziedzictwa narodowego, które odbędzie się 23 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży. Spotkanie będzie miało formułę otwartą.
więcej


« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED