Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Centrum Obsługi Przedsiębiorców » Przewodnik dla Inwestora » Etapy procesu inwestycyjnego » PODSUMOWANIE

PODSUMOWANIE

Zakończenie inwestycji i odbiór obiektu kończą cały proces inwestycyjny.

Oszacowanie czasu pomiędzy wykonaniem pierwszego i ostatniego kroku jest bardzo trudne z uwagi na wiele czynników m.in. przygotowanie inwestora, prowadzenie kolejnych działań z odpowiednim wyprzedzeniem, czy prowadzenie niektórych działań równolegle.

Istotny jest także wybór właściwego wykonawcy. Na poszczególnych etapach procesu inwestycyjnego przedsiębiorca powierza opracowanie wymaganej dokumentacji, a następnie wykonanie inwestycji, firmom zewnętrznym. Ważnym jest, aby wybrać do tych zadań ludzi kompetentnych, sprawdzonych, odpowiedzialnych którzy wyrobili sobie w branży dobrą markę rzetelną pracą. Rozpoczynający proces inwestycyjny przedsiębiorca, ma często tylko ograniczone rozeznanie w procedurach administracyjnych, natomiast specjaliści działający w jego imieniu muszą je znać bardzo dobrze.

Przedsiębiorca, który kolejny raz realizuje nowe przedsięwzięcie, wykorzystuje swoje doświadczenia i przetarte szlaki. Nowy inwestor jest bardziej narażony na popełnianie błędów, które mogą skutkować wydłużeniem procesu inwestycyjnego oraz zwiększeniem jego kosztów.

To opracowanie, które jest syntezą działań administracyjnych, ma służyć minimalizacji tych zagrożeń. Mamy nadzieję, że z niniejszym opracowaniem łatwiej się będzie odnaleźć w gąszczu przepisów prawnych i procedur administracyjnych.

Jednakże mamy świadomość, że nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego, albowiem każda sprawa ma charakter specyficzny i będzie wymagać indywidualnego podejścia oraz wskazania właściwej drogi. W tym celu w publikacji wskazaliśmy telefony, maile do pracowników merytorycznych, dysponujących kompleksową wiedzą w zakresie prowadzonych spraw. Warto z nimi rozmawiać. Wspólnie postaramy się pomóc mając na uwadze sukces inwestora i rozwój gospodarczy miasta.

 

ŻYCZYMY POWODZENIA W REALIZOWANIU PAŃSTWA PRZEDSIĘWZIĘĆ!

 

 

Opracowano w Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Łomży. Luty 2015 r.


2015-02-24 10:58 Opublikował: Malgorzata PuchalaUrząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


NewsletterCopyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED