Łomża

Strona główna » Informacje praktyczne » . » Strefa Ekonomiczna » Aktualności

Strefa Ekonomiczna jednym z priorytetów Prezydenta

Prezes SSSE Rober Żyliński, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, z-ca Prezydenta Andrzej Garlicki
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki spotkali się w łomżyńskim Ratuszu z prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robertem Żylińskim. Było to pierwsze spotkanie po wyborach, na którym omówiono plany dalszej współpracy pomiędzy władzami miasta i Suwalskiej Strefy.
więcej

Podstrefa ekonomiczna to wielka rzecz dla Łomży

na pamiątkę decyzji o utworzeniu Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Prezes SSSE przekazał Prezydentowi Łomży szpadel do wbijania w ziemię pod rozpoczynające się w podstrefie inwestycje
Prawie 7,7 hektara powierzchni będzie miała Podstrefa Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pozytywną decyzję w tej sprawie Rada Ministrów podjęła we wtorkowe popołudnie. Wejdzie ona w życie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym. Łomżyńska podstrefa będzie składała się z dwóch kompleksów. Pierwszy o powierzchni 2,47 ha znajduje się w pobliżu ul. Ciepłej, drugi o powierzchni 5,21 ha zlokalizowany jest u zbiegu ulic Spokojnej i Akademickiej.
więcej

Wydłużenie okresu funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych

Specjalne Strefy Ekonomiczne
Rada Ministrów wydała rozporządzenia zmieniające rozporządzenia w sprawie specjalnych stref ekonomicznych: kamiennogórskiej, katowickiej, kostrzyńsko-słubickiej, krakowskiej, legnickiej, łódzkiej, mieleckiej, pomorskiej, słupskiej, starachowickiej, suwalskiej, tarnobrzeskiej, wałbrzyskiej, warmińsko-mazurskiej, przedłożone przez ministra gospodarki.
więcej

Władze Łomży rozmawiają z Suwalską SSE

foto
W łomżyńskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Prezydenta Łomży oraz Wójtów Gmin Piątnica i Łomża z Robertem Żylińskim - Prezesem Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Jerzym Siwkiewiczem – Wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spotkanie związane było z decyzją Ministra Gospodarki, który nie wyraził zgody na rozszerzenie terytorium działania W-MSSE o Łomżę, sugerując, aby rozważyć wejście naszego miasta do Suwalskiej SSE. Decyzja taka wynika m.in. z przyjętego Planu Rozwoju Suwalskiej Strefy, który obejmuje również tereny w Łomży.
więcej

Łomża i okolice: szansa dla inwestorów

foto
„Strony deklarują swoją najlepszą wolę i pomoc we wszystkich działaniach, których celem jest rozwój gospodarczy Miasta Łomży i okolicznych gmin, w tym poprawienie warunków inwestowania na tym terenie oraz wzrost zatrudnienia (…) - tak brzmi fragment listu intencyjnego w sprawie rozpoczęcia działań zmierzających w konsekwencji do utworzenia w Łomży podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie. Podpisy pod dokumentem złożyli: Mieczysław Czerniawski – Prezydent Łomży, Jacek Albin Nowakowski – wójt gminy Łomża, Edward Łada – wójt gminy Piątnica oraz Jerzy Siwkiewicz – Wiceprezes Zarządu olsztyńskiej Strefy.
więcej

« · 1 · »

Urząd Miejski w Łomży

Stary Rynek 14; 18-400 Łomża
godziny pracy Urzędu:
poniedziałek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 86 215 67 00
faks 86 216 45 56

Straż Miejska
ul. gen. W. Sikorskiego 176A
tel. 86 215 67 56 / 57 / 58

Konto UM do uiszczania opłat skarbowych

Getin Noble Bank S.A. nr
66 1560 0013 2294 6771 7000 0007


Copyright @ 2011 Urząd Miejski w Łomży!
Projekt i wykonanie SPEED